Російський супутник не вийшов на зв'язок

ракета супутник Копирайт изображения EPA

Російський гідрометеорологічний супутник "Метеор-М", запущений із космодрому Східний у вівторок вранці, не вийшов на цільову орбіту, заявили в Роскосмосі.

"Під час першого планового сеансу зв'язку з космічним апаратом не вдалося встановити зв'язок через відсутність його на цільовий орбіті. Зараз іде аналіз інформації", - повідомили в корпорації.

Відділення супутника планували на 8:42 за Києвом. Після чого апарат мав почати передавати телеметрію.

За словами джерела "Інтерфаксу" в ракетно-космічній галузі, на етапі польоту розгінного блоку могла статися позаштатна ситуація.

"Могли виникнути проблеми на етапі видачі одного з двох імпульсів маршової рухової установки", - заявив співрозмовник агентства.

Якщо не було першого імпульсу, то не виключене падіння супутника в океан, пояснив він.

За відсутності другого - апарат міг вийти на нерозрахункову орбіту.

Головна частина ракети-носія, включно з розгінним блоком "Фрегат", відокремилася від третього ступеня близько 8 ранку за Києвом. Першим на орбіту мав вийти "Метеор-М", а за ним - іще 18 малих супутників.

Більшість із них запустили в інтересах іноземних замовників, зокрема з Норвегії, США та Японії.

Запуск "Метеора-М" замовили Міноборони Росії і Росгідромет.

Перший запуск із космодрому Східний здійснили у квітні 2016 року за допомогою ракети-носія "Союз-2".

Тоді три супутники вдалося відправити в космос тільки з другої спроби. Першу скасували в останній момент через проблеми з кабелем.

Володимир Путін, який був присутній при спробі запуску, оголосив догани віце-прем'єру Дмитру Рогозіну і керівнику Роскосмоса Ігорю Комарову.

Також він попередив про неповну службову відповідність Леоніда Шалімова - гендиректора підприємства, яке виготовило несправний кабель. Шалімов за кілька днів подав у відставку.