Мінськ: сторони погодилися на обмін полонених

обмін полоненими Копирайт изображения UNIAN

Тристороння контактна група за участі "представників ОРДЛО" підтвердила готовність сторін провести обмін полонених на основі затверджених списків та якнайшвидше узгодити процедуру і дату обміну.

Як повідомила прес-секретар представника Києва в ТКГ, другого президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер, цей обмін хочуть провести до новорічних та різдвяних свят.

Також українська сторона звернула увагу на поведінку спостерігача СММ ОБСЄ, який "дружньо" спілкувався з представником незаконного збройного формування.

"Таку поведінку ми вважаємо неприйнятною, так само, як і посмішки представників ОРЛО, якими супроводжувався процес передачі тіл загиблих бійців", - написала пані Оліфер в Facebook.

У середині листопада представник України, екс-глава президентської адміністрації Віктор Медведчук на зустрічі із Володимиром Путіним обговорив готовність до обміну полоненими.

Попри те, минулого тижня прес-секретар президента Росії РФ Дмитро Пєсков заявив, що ситуація з обміном - "непроста, бо Київ багатьох осіб утримує зі статусом підозрюваних в особливо тяжких злочинах, які, за законами України, не підлягають амністії".

Дмитро Пєсков заявив: "природно, вони (влада в Україні. - Ред.) підводять під цю категорію різних осіб".

За даними Служби безпеки України, в "ДНР-ЛНР" зараз утримується 157 осіб. Київ розраховує на звільнення 74 осіб, переважно військових, утримання яких підтверджують ватажки самопроголошених "республік".

Україна погоджується передати 306 осіб, яким висунули підозри у злочинах проти територіальної цілісності України.

Новини на цю ж тему