Аргентина припинила пошуки зниклої субмарини

Це найновіший підводний човен аргентинського флоту Копирайт изображения AFP
Image caption Субмарина була найновішим підводним човном аргентинського флоту

Аргентинський флот заявив, що відмовився від спроб врятувати 44 членів екіпажу, які перебувають на борту підводного човна, що зник два тижні тому.

"Попри величезні зусилля, нам не вдалося знайти підводний човен", - заявив представник флоту Енріке Бальбі.

Субмарина San Juan востаннє виходила на зв'язок 15 листопада.

Надія знайти членів екіпажу живими зникла з того часу, коли повідомили про ймовірний вибух біля останнього відомого місцезнаходження судна.

Капітан Балбі сказав, що пошуки підводного човна були "продовжені більше ніж вдвічі від тої кількості днів, що визначають можливості порятунку екіпажу". Водночас він додав, що рятувальники продовжують пошуки судна на морському дні.

У вівторок капітан Балбі сказав журналістам, що до труб субмарини потрапила вода. Ці труби можуть використовуватися для виведення повітря, коли підводний човен занурений.

Солена морська вода потрапила на піддон для акумулятора, що могло спричинити коротке замикання і виведення з ладу.

Субмарина San Juan поверталася з планового плавання до порту Ушуайя, що поблизу найпівденнішої точки Південної Америки, на свою базу в порту Мар-дель-Плата.

Її розшукували у районі на південний схід від півострова Вальдес, звідки надійшов останній сигнал з борту субмарини. В пошуковій операції беруть участь есмінець і два корвети аргентинського флоту.

Однак досі жодних слідів субмарини не виявили.

Новини на цю ж тему