Невиконані обіцянки: Україна не отримає 600 млн євро від ЄС

Порошенко Копирайт изображения Getty Images
Image caption Петро Порошенко у Брюсселі домовлявся про отримання грошей від ЄС у 2018 році

Європейська комісія заявила, що Україна не отримає третій транш макрофінансової допомоги ЄС у 600 мільйонів євро через невиконання низки зобов'язань.

Для отримання грошей Україна мала здійснити кроки для збільшення прозорості у сферах менеджменту державних фінансів, запустити реформи державного управління та судів, просунутись у реформуванні енергетичного сектору та покращити бізнес-клімат.

У заяві Єврокомісії вказано, що Україна не виконала чотири конкретні умови отримання третього траншу.

"На цьому тлі комісія не може погодити останній транш програми макрофінансової допомоги", - йдеться у заяві.

У неформальних розмовах на саміті Східного партнерства у Брюсселі 24 листопада співрозмовники ВВС Україна вказували, що серед причин скасування надання траншу може бути питання ембарго на експорт лісу-кругляку, а також боротьби з корупцією.

У заяві Єврокомісії також вказується, що під час саміту партнерства 24 листопада Петро Порошенко висловив представникам ЄС бажання продовжити програму макрофінансової допомоги.

Копирайт изображения UNIAN

"Президент Юнкер висловив готовність до співпраці. З українського боку критично важливим протягом найближчих місяців є посилення імпульсу реформ, а також протистояння внутрішньому тиску щодо розвороту важливих реформ", - йдеться у заяві.

Єврокомісія висловила готовність надати свої пропозиції щодо нової програми макрофінансової допомоги на початку 2018 року.

Цю майбутню програму у Єврокомісії пов'язали зі збереженням співпраці та виконання Україною умов Міжнародного валютного фонду.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що наступного року Україна може отримати нову програму макрофінансової допомоги на загальну суму близько 1,8 мільярда євро.

Проте для цього, як вказували співрозмовники ВВС Україна, Київ має виконати раніше взяті на себе зобов'язання щодо реформ.

Після саміту Східного партнерства ВВС Україна вказувала, що багато очільників ЄС незадоволені ходом реформ в Україні та низкою невиконаних Києвом обіцянок.

Новини на цю ж тему