Порошенко про конфлікт правоохоронців: це нагадує карнавал

Порошенко Копирайт изображения president.gov.ua

Президент Петро Порошенко прокоментував публічні конфлікти між правоохоронними органами, заявивши, що відомства вийшли за межі розумної конкуренції та "дійство нагадує латиноамериканський карнавал". Про це пан Порошенко сказав у Києві під час заходу до Дня працівників прокуратури.

"Говорячи про роботу всієї правоохоронної системи не можу, на жаль, обійти мовчанням публічні міжвідомчі конфлікти… Вони вийшли далеко за межі розумної конкуренції, яка, - поки в міру, - потрібна всюди, бо конкуренція - двигун прогресу. Шуму, галасу й пір'я стільки, що часом дійство нагадує якийсь латиноамериканський карнавал", - сказав він.

Президент заявив, що неможна, щоб жоден правоохоронний орган залучався до політичної діяльності та назвав неприйнятними конфлікти, сварки, інтриги та ворожнечу.

Старі проти нових?

Нещодавно загострилось протистояння старих правоохоронних органів та новоствореного антикорупційного бюро. Ввечері 29 листопада Генпрокуратура та СБУ затримали агента НАБУ під прикриттям.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Юрій Луценко каже, що порозумівся з керівниками антикорупційних органів

У НАБУ кажуть, що СБУ та прокурори зірвали антикорупційну спецоперацію проти "злочинного угруповання" у Державній міграційній службі. Мовляв, агент під прикриттям викривав злочинну схему. У НАБУ заявили, що "має місце спланована диверсія" проти працівників бюро та САП.

Натомість у міграційній службі заявили, що ГПУ та СБУ затримали "корупціонера", який намагався дати хабара. Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що за триманому агенту НАБУ оголосять про підозру у провокації та даванні хабара.

При цьому він розкритикував роботу НАБУ та висловив думку, що працівники агентства вчинили провокацію проти чиновника міграційної служби.

Втім він запевнив, що нинішня ситуація не є протистоянням служб, а з керівниками антикорупційних органів знайшли "певне порозуміння".

У 2017 році представники створеного для боротьби з корупцією на найвищому рівні НАБУ багато разів натякали на політичний тиск.

Новини на цю ж тему