Флінна звинуватили у спробі обманути ФБР

Michael Flynn Копирайт изображения Reuters
Image caption Пан Флінн пішов у відставку в лютому

Колишньому раднику Дональда Трампа з безпеки Майкл Флінну пред'явили обвинувачення в спробі обману ФБР.

Пан Флінн був змушений піти у відставку у лютому через те, що ввів в оману Білий дім щодо своєї зустрічі з російським послом. Ця зустріч відбулася до того, як пан Трамп обійняв посаду президента.

Звинувачення висунув спецпрокурор Роберт Мюллер у рамках розслідування імовірного втручання Росії у вибори в США 2016 року.

Невдовзі пан Флінн має постати перед судом.

Його звинувачують у тому, що він "навмисно та свідомо" робив "неправдиві, фіктивні та оманливі твердження".

Майкл Флінн є найбільш високопосадовим представником адміністрації пана Трампа, якому висунули звинувачення в рамках розслідування пана Мюллера.

Справа Флінна

Пан Флінн пішов у відставку після того, як з'ясувалося, що раніше під час свого затвердження в Конгресі він приховав інформацію про контакти з російським послом Сергієм Кисляком. Він вибачився за це перед Дональдом Трампом.

Після розмови з паном Кисляком у Вашингтоні пан Флінн заперечував, що темою розмови були американські санкції проти Москви.

Пізніше він повідомив Білому дому, що тема санкцій все ж могла обговорюватися.

У своїй заяві про відставку Флінн визнав, що перед інавгурацією Трампа, він через події, що швидко розвивалися і "з необережності надав віце-президенту та іншим людям неповну інформацію про телефонні розмови з послом Росії".

"Я щиро вибачився перед президентом і віце-президентом, і вони прийняли мої вибачення", - зазначено в заяві Флінна.

Через розмови з Кисляком Флінна підозрюють у порушенні ухваленого в США 1798 року Акту Логана. Він забороняє громадянам США, офіційно не наділених владними повноваженнями, вести перемовини з офіційними представниками іноземних держав, яка мають розбіжності зі Сполученими Штатами.