Екс-радник Трампа Флінн визнав, що брехав ФБР

Michael Flynn arrives at Washington court for hearing on 1 Dec 2017 Копирайт изображения Reuters

Колишній радник президента США Дональда Трампа з питань безпеки Майкл Флінн визнав себе винним у фальшивих свідченнях ФБР.

Пан Флінн був змушений піти у відставку в лютому через те, що ввів в оману Білий дім щодо своєї зустрічі з російським послом.

Ця зустріч відбулася до того, як пан Трамп обійняв посаду президента.

Звинувачення висунув спецпрокурор Роберт Мюллер у рамках розслідування імовірного втручання Росії у вибори в США 2016 року.

У п'ятницю пан Флінн з'явився у суді.

Він зізнався у тому, що навмисно зробив "неправдиві, фіктивні та оманливі твердження".

На питання судді про те, чи визнає він свою провину, пан Флінн відповів коротко: "Так, сер".

Майкл Флінн є найбільш високопосадовим представником адміністрації пана Трампа, якому висунули звинувачення в рамках розслідування пана Мюллера.

Суть звинувачень

Пан Флінн пішов у відставку після того, як з'ясувалося, що раніше під час свого затвердження в Конгресі він приховав інформацію про контакти з російським послом Сергієм Кисляком. Він вибачився за це перед Дональдом Трампом.

Після розмови з паном Кисляком у Вашингтоні пан Флінн заперечував, що темою розмови були американські санкції проти Москви.

Пізніше він повідомив Білому дому, що тема санкцій все ж могла обговорюватися.

У своїй заяві про відставку Флінн визнав, що перед інавгурацією Трампа через події, що швидко розвивалися, він "з необережності надав віце-президенту та іншим людям неповну інформацію про телефонні розмови з послом Росії".

"Я щиро вибачився перед президентом і віце-президентом, і вони прийняли мої вибачення", - зазначено в заяві Флінна.

Через розмови з Кисляком Флінна підозрюють у порушенні ухваленого в США 1798 року Акту Логана. Він забороняє громадянам США, офіційно не наділених владними повноваженнями, вести перемовини з офіційними представниками іноземних держав, яка мають розбіжності зі Сполученими Штатами.

Новини на цю ж тему