Самогубство в Гаазі: генерал випив ціанід

Slobodan Praljak in court at The Hague. Photo: 29 November 2017 Копирайт изображения AFP PHOTO/ICTY

Генерал боснійських хорватів Слободан Пральяк помер після того, як випив на судовому засідання в Гаазі ціанід калію. Про це повідомили голландські прокурори з посиланням на попередні результати розтину.

"Це призвело до зупинки серця, яка і вказується як найімовірніша причина смерті", - заявили вони.

Пральяк випив отруту, почувши, що суд залишив його вирок у силі.

У середу Міжнародний трибунал з колишньої Югославії розглядав апеляцію Пральяка та ще п'ятьох боснійських хорватів на вирок, оголошений у 2013 році.

Тоді його визнали винним у злочинах проти боснійських мусульман у Східному Мостарі та засудили до 20 років ув'язнення.

Почувши рішення суду, 72-річний генерал сказав, що він не злочинець, і закинув голову назад, а потім вигукнув: "Я випив отруту". Суддя негайно зупинив засідання.

Невдовзі Пральяк помер у лікарні.

2004 року Пральяку і ще п'ятьом генералам висунули звинувачення в участі в тортурах і масових вбивствах мусульман в Боснії в 1993 році. Вони добровільно здалися Міжнародному трибуналу в Гаазі.

Як він дістав отруту?

Пітер Робінсон, адвокат екс-лідера боснійських сербів Радована Караджича, розповів ВВС, що не розуміє, як хтось зміг передати отруту ув'язненому.

"Коли ми відвідуємо затриманих, то проходимо крізь дві перевірки безпеки, - каже він. - Два металодетектори. Ви не можете пронести напої, навіть пляшку води або кока-колу. Все перевіряють, перш ніж ви увійдете".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Після інциденту з отрутою до суду викликали медиків

Минулого тижня Гаазький трибунал засудив до довічного ув'язнення колишнього генерала армії боснійських сербів Ратко Младича.

Новини на цю ж тему