Трамп: зв'язки Флінна з Росією були законними

US President Donald Trump speaks with the media before boarding Marine One during his departure at the White House in Washington, DC, on December 2, 2017, en route to Joint Base Andrews. Копирайт изображения AFP

Президент США Дональд Трамп заявив, що дії Майкла Флінна, його колишнього радника з питань національної безпеки, були "законними". Так пан Трамп прокоментував звинувачення, які пану Флінну пред'явили напередодні.

Напередодні Майкл Флінн визнав себе винним і пішов на співпрацю зі спецпрокурором Робертом Мюллером, який розслідує імовірне втручання Росії в американські вибори.

Дональд Трамп написав у Twitter, що звільнив пана Флінна, оскільки той "збрехав віце-президенту та ФБР". Водночас президент додав, що йому нічого приховувати в діях його команди перехідного періоду.

Пан Флінн визнав себе винним у неправдивих свідченнях ФБР про зустрічі з російським послом Сергієм Кисляком у грудні 2016 року.

Угода Флінна з командою спецпрокурора Роберта Мюллера породила припущення, що він може дати свідчення проти провідних членів команди Трампа.

"Мені довелося звільнити генерала Флінна, тому що він брехав віце-президенту та ФБР. Він визнав себе винним у цій брехню. Це ганьба, оскільки його дії під час перехідного періоду були законними. Там приховувати нічого!" - твіт Трампа.

В обвинувальних документах проти пана Флінна йдеться, що йому наказав зв'язатися з російськими посадовцями "дуже високопосадовий член" перехідної команди Трампа.

Кілька американських ЗМІ повідомили, що найбільш високопосадовий чиновник, який зараз перебуває в полі зору слідства, - це Джаред Кушнер, який є радником пана Трампа та його зятем.

Американські спецслужби вважають, що президент Росії Володимир Путін керував спробами Росії вплинути на вибори у США на користь пана Трампа.

Сам Дональд Трамп неодноразово заперечував, що у представників його передвиборчого штабу чи перехідної команди була змова з росіянами.

"Нам показали те, що жодної змови не було, жодної змови. Не було абсолютно ніякої змови. Тому ми дуже щасливі", - сказав пан Трамп журналістам в суботу.

Новини на цю ж тему