Листи Гарбо, які виставлять на аукціон, розповіли про її самотність

Грета Гарбо Копирайт изображения Getty Images

Колекція листів Грети Гарбо дозволила зазирнути в життя шведської акторки.

Із 36 листів, написаних у 1930-1940-х роках, постає образ самотньої та ізольованої жінки.

Гарбо, яка, попри величезну славу, трималася осторонь ЗМІ, була однією з найбільш загадкових зірок Голлівуду. Вона померла в 1990 році у віці 84 років.

Її переписку виставлять на аукціон Sotheby's у Лондоні 12 грудня.

У серії листів близькому другу зі Швеції, написаних у 1940-1945 роках, Гарбо писала про свою депресію та бажання змінити Беверлі-Гіллз на шведську сільську місцевість.

"Останні кілька днів були сірими, я багато думала про Тістад (замок у Швеції. - Ред.), - писала вона. - Про тамтешнє літо, коли йде дощ і нас огортає ця дивовижна меланхолія".

Акторка також згадувала, що "майже завжди одна", додаючи, що часто "говорить сама з собою".

"Я їду на пляж, гуляю, і це завжди чудово. Та це й усе", - відзначила вона в листі до шведської графині Марти Вахтмейстер у 1939 році.

Копирайт изображения Getty Images

В іншому листі ідеться про розчарування змінами, які внесли в сюжет фільму "Дволика жінка" (він стане однією з її останніх великих робіт).

"Окрім іншого абсурду, вони у 759-й раз мене одружать", - писала акторка.

Грету Гарбо, яка знялася у 28 повнометражних фільмах, називали "божественною". Вона була відомою відлюдницею і відмовлялася від інтерв'ю, автографів і появ на прем'єрах.

Переставши зніматися, акторка переїхала з Беверлі-Гіллз до Нью-Йорка і жила на Мангеттені. Вона не вийшла заміж і не мала дітей.

Збірку листів про голлівудські роки, які зберегли друзі Гарбо, оцінюють у 20-27 тисяч доларів.

У 2012 році речі акторки пішли з молотка більш ніж у десять разів дорожче за початкову оцінку. Серед цих речей були одяг, прикраси і навіть ліжко.

Новини на цю ж тему