США сумніваються у бажанні України побороти корупцію

НАБУ Копирайт изображения UNIAN

США з огляду на нещодавні події навколо Національного антикорупційного бюро України висловили сумнів у бажанні України побороти корупцію. Про це йдеться у заяві опублікованій на сайті Державного департаменту США.

"Недавні події, зокрема зрив розслідування корупції на високому рівні, арешт посадових осіб з Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і вилучення таємних документів НАБУ, викликають стурбованість щодо відданості України боротьбі з корупцією", - йдеться в заяві.

Усі ці дії, на думку Держдепу, є частиною зусиль з підриву незалежних антикорупційних інституцій, яким надали допомогу США та інші країни.

"Вони підривають довіру громадськості та підривають міжнародну підтримку України", - відзначили в Держдепі.

"Україні недоцільно боротися за своє тіло на Донбасі, якщо вона втрачає свою душу в корупції. Інститути, що борються з корупцією, мають бути захищеними, підтримуватися і фінансуватися", - сказав держсекретар США Рекс Тіллерсон, якого цитують у заяві.

США закликали усі гілки українського уряду спільно працювати над викоріненням корупції.

Історія конфлікту

Протистояння старих правоохоронних органів та новоствореного антикорупційного бюро увійшло в нову гарячу фазу 29 листопада, коли Генпрокуратура та СБУ затримали агента НАБУ під прикриттям.

У НАБУ одразу заявили, що СБУ та прокурори зірвали антикорупційну спецоперацію проти "злочинного угруповання" у Державній міграційній службі. Мовляв, агент під прикриттям викривав злочинну схему, як це зробила на початку літа "агент Катерина" у бурштиновій справі.

Натомість у міграційній службі заявили, що ГПУ та СБУ затримали "корупціонера", який намагався дати хабара першій заступниці голови ДМС Діні Пімаховій.

Чиновниця заперечує, що вимагала хабар у 30 тисяч за легалізацію іноземців.

Генпрокурор Юрій Луценко на брифінгу 30 листопада заявив, що у діях першої заступниці голови ДМС є певні ознаки корупції, але агента НАБУ затримали через провокування ним хабара за незаконні дії чиновника. А це в Україні - заборонено.

НАБУ наполягає на наявності доказів корупції першого заступника голови Державної міграційної служби Діни Пімахової.

Копирайт изображения UNAN
Image caption Конфлікт зі старими правоохоронними органами у НАБУ досить давній

Боротьба проти антикорупціонерів?

У 2017 році представники створеного для боротьби з корупцією на найвищому рівні НАБУ багато разів натякали на політичний тиск.

Так було після гучних затримань голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, впливового депутата Миколи Мартиненка, а також викриття агентом НАБУ під прикриттям корупційної схеми у сфері видобутку бурштину.

А після затримання сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова голова Антикорупційного бюро Артем Ситник відкрито заявив про політичний тиск на бюро та інформаційну кампанію проти нього у пресі.

Та й конфлікт зі старими правоохоронними органами у НАБУ досить давній. Ще влітку 2016 року спеціальна група прокуратури захопила двох детективів НАБУ, які стежили за одним з високопоставлених прокурорів Дмитром Сусом.

Конфлікт тоді вдалось владнати після втручання генпрокурора Юрія Луценка. Проте напруга у стосунках цих органів не зникала.

Західні партнери України однозначно підтримують роботу нових антикорупційних органів і НАБУ, створення яких частково й фінансували.

Новини на цю ж тему