"Хаос і фарс" - міжнародні ЗМІ про події у Києві

Саакашвілі Копирайт изображения SERGEI SUPINSKY/AFP
Image caption Такі фото навряд чи "додадуть блиску" регаліям Порошенка, пише преса

У середу, 6 грудня, міжнародна преса пише про таке:

  • "День драми та фарсу"
  • Майстер "політичного театру"
  • "Не той" кандидат
  • Спортивна криза

"День драми та фарсу"

Події вівторка, що розгорталися у середмісті Києва, не минули непоміченими англомовними ЗМІ.

"Днем драми та фарсу" охрестила спроби українських правоохоронців затримати Міхеїла Саакашвілі та вручити йому підозру у сприянні учасникам злочинних організацій Financial Times.

"Усунення пана Саакашвілі зараз з уникненням застосування сили та сутичок з протестувальниками й імовірним посиленням його підтримки може стати непростим випробуванням для української влади", - пише газета.

Видання додає, що згідно з даними опитувань, чинна влада втрачає підтримку народу. Серед причин - припинення просування структурних реформ та спроб, спрямованих на боротьбу з корупцією, а також збройний конфлікт на Донбасі, що триває четвертий рік поспіль.

Guardian зазначає, що в той час, як прибічники президента України Петра Порошенка заявляють, що він намагається впроваджувати у країні реформи, його критики порівнюють його з попередниками, натякаючи на такий самий стиль управління державою та підтримку олігархів.

Світлини спецагентів у масках, які тягнуть колишнього президента Грузії під руки до мікроавтобуса, навряд чи "додадуть блиску" регаліям пана Порошенка, навіть попри "строкату" репутацію пана Саакашвілі серед міжнародної спільноти, зазначає видання.

Газета пише, що партія Міхеїла Саакашвілі "Рух нових сил" не має широкої підтримки, і звертає увагу на те, що рейтинг її популярності серед українців не перевищує 2%.

Майстер "політичного театру"

Times у своїх оцінках ситуації пішла далі, назвавши вчорашні події "хаосом".

"Київ у хаосі у той час, як заклятому ворогу президента Міхеїлу Саакашвілі вдається уникнути арешту", - під таким заголовком видання публікує статтю, присвячену подіям в Україні.

Washington Post описує ситуацію, що склалася, "подальшою ескалацією" у "боротьбі з високими ставками" між політиками та свідченням "майстерності" пана Саакашвілі у царині "політичного театру".

Копирайт изображения ANATOLII STEPANOV/AFP

Видання теж посилається на дані опитувань, що свідчать про низький рівень популярності колишнього президента Грузії в Україні, та додає, що через це виникає питання: чому українська влада не дає йому спокою?

Насамкінець, газета припускає, що операції на кшталт тієї, яка відбувалася у вівторок, тільки додають пану Саакашвілі популярності.

"Не той" кандидат

Захід підтримав не того кандидата у президенти України у 2014 році, пише оглядач Bloomberg Леонід Бершидський.

"Президент Петро Порошенко жертвує курсом на Захід заради власних політичних амбіцій", - зазначає журналіст.

Керівник держави намагається "консолідувати владу", "залишивши поза грою" новостворені агенції, діяльність яких спрямована на боротьбу з корупцією, додає він.

Автор пише про конфлікт між НАБУ та НАЗК і розмірковує над тим, чому численні кримінальні провадження так і не завершилися притягненням до відповідальності високопосадовців, підозрюваних у корупції.

Оглядач видання зазначає, що доки західні лідери бачать Україну, як "бастіон" перед Росією, у питаннях, що стосуються внутрішньої політики, український президент може діяти так само, як і його попередники, для яких межа між владою, грошима та силою часто-густо розмита.

Коментуючи події вівторка, журналіст прирівнює Петра Порошенка до Віктора Януковича.

"Тієї миті навіть найбільші західні прихильники пост-революційного уряду в Україні почали усвідомлювати, що з паном Порошенком щось не так", - пише автор та додає, що здається, навіть "дружній тиск" не зможе його змінити.

Насамкінець, оглядач Bloomberg пише, що українці можуть відкинути "апатію" та вчинити з чинним президентом так, як вчинили з його попередником.

"В інакшому випадку західним політикам та аналітикам доведеться і надалі з шоком спостерігати за тим, як черговий представник старої еліти починає скидатися на пана Януковича", - підсумовує журналіст.

Спортивна криза

Росія переживає найбільшу спортивну "кризу" з часів Радянського Союзу через відсторонення її збірної від участі у Зимових Олімпійських Іграх, що відбудуться у Південній Кореї у 2018 році, пише New York Times.

Газета зазначає, що громадяни країни, яку вважають важковаговиком зимових видів спорту, втратили можливість підтримати своїх спортсменів, а рішення Міжнародного олімпійського комітету (МОК) нагадало про часи холодної війни, коли стадіони перетворювалися на чергові майданчики для протистояння між супер-державами.

"Немає жодних сумнівів, що тоді причина конфлікту ховалася в політичній ідеології, а не в допінгу", - зазначає газета.

Копирайт изображения MAXIM ZMEYEV/AFP
Image caption Тренерка російської збірної з фігурного катання Тетяна Тарасова розплакалася, коментуючи рішення МОК

Цього разу рішення МОК теж має політичне забарвлення, особливо з огляду на те, що у лютому в Росії стартує передвиборча кампанія, додає New York Times. Деякі експерти кажуть, що воно не позначиться на рейтингу російського президента Володимира Путіна, інші застерігають від ризику запровадження нових санкцій.

Наразі ж у Росії лунають заклики ігнорувати зимову Олімпіаду, попри можливість для її невідсторонених спортсменів взяти участь під нейтральним прапором. Всеросійська державна телевізійна і радіомовна компанія транслювати Ігри відмовилася.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів