Суд у справі Насірова: у чому суть

насіров

Автор фото, UNIAN

Шевченківський суд Києва 7 грудня розпочав розгляд справи проти колишнього керівника Державної фіскальної служби Романа Насірова по суті.

Це найгучніша справа Національного антикорупційного бюро проти високопосадовців України.

Детективи НАБУ затримали пана Насірова ще 2 березня 2017 року.

Слідчі звинувачують Романа Насірова у завданні державі збитків на суму 2 мільярди гривень. Він нібито надав безпідставні податкові розстрочки підприємствам депутата Верховної Ради Олександра Онищенка.

Пан Онищенко ще минулого року втік з України, а НАБУ розслідує щодо нього низку кримінальних справ.

Натомість Роман Насіров вважає, що ДФС законно надавала податкові розстрочки підприємствам Олександра Онищенка, й вони не завдали державі збитків.

"Держава не те, що не отримала збитки, держава отримає більше грошей, ніж якби платежі були сплачені вчасно", - заявляв раніше пан Насіров.

Лікарня, ковдра і видужання

Затримання Романа Насірова супроводжувалось драматичними подіями - він заявив про важку хворобу та ліг у державну лікарню у Феофанії.

Дуже довго детективи НАБУ не могли потрапити у лікарню та затримати Романа Насірова. Їх нібито не пустив вахтер лікарні, після чого журналісти почали жартувати щодо "всемогутнього вахтера Феофанії".

Автор фото, UNIAN

Підпис до фото,

Спочатку пан Насіров заявляв у суді, що почувається дуже погано

Згодом його таки вдалось доправити до суду для обрання запобіжного заходу, проте через нібито поганий стан здоров'я судовий розгляд затягнувся.

Легендарними стали ковдри пана Насірова, якими він накривався у лікарні та у залі суду.

Суд не зміг обрати йому запобіжний захід у відведені законом три дні й він отримав право вільно покинути суд.

Проте сотні активістів тоді заблокували суд, і Роман Насіров вимушений був там ночувати.

Спершу Роман Насіров вказував, що почувається дуже погано, а тому лежав і майже не міг говорити. Проте після ночівлі у суді почав ходити і говорити.

Суд таки арештував Романа Насірова, але з правом застави у 100 мільйонів гривень, хоча звинувачення просило про два мільярди.

Роман Насіров майже одразу сплатив кошти та вийшов на свободу під заставу. Також він здав усі паспорти для виїзду за кордон.

Від посади керівника ДФС його відсторонили.

Британське громадянство?

Згодом антикорупційна прокуратура звернулась до суду з вимогою перерахувати заставу Насірова державі.

Автор фото, UNIAN

Підпис до фото,

Згодом йому стало краще

За даними НАБУ та антикорупційної прокуратури, пан Насіров має британський паспорт і не здав його, а тому порушив умови перебування під заставою.

Проте у червні 2017 року Солом'янський суд Києва відмовився стягувати заставу, адже звинувачення нібито не надало доказів британського громадянства Насірова.

Роман Насіров стверджував, що не має британського паспорта та не є підданим королеви.

У справу навіть втрутилось посольство Великої Британії в Україні, адже саме на інформацію від дипломатів посилалось НАБУ.

У посольстві зробили спеціальну заяву, в якій наполягали на британському громадянстві Насірова й навіть вказували на його можливе кримінальне переслідування в Британії.

"На цьому етапі відповідні органи Великої Британії вивчать усі факти, щоб встановити, чи мали місце кримінальні правопорушення з боку громадянина Великої Британії, який може постати перед судом у Сполученому Королівстві", - заявили у посольстві.