ЮНІСЕФ: забруднення повітря шкодить дитячому мозку

Немовля Копирайт изображения Getty Images

Сімнадцять мільйонів немовлят дихають токсичним повітрям, яке негативно впливає на розвиток мозку, застерегли у дитячому фонді ООН.

Найбільша небезпека загрожує дітям у Південній Азії, де понад 12 мільйонів живуть у районах із забрудненням, яке у шість разів перевищує норму.

Ще чотири мільйони перебувають у небезпеці у Східній Азії та районі Тихого океану.

У ЮНІСЕФ сказали, що забруднене повітря може пошкодити тканину мозку і вплинути на когнітивний розвиток.

У доповіді зазначили, що повітря впливає на "інтелектуальний рівень та пам'ять".

Також констатували погіршення результатів тестів серед школярів, а також виявили "інші неврологічні проблеми поведінки".

Але в організації зазначають, що таке повітря вражає мозок протягом усього життя.

"Через те, що світ дедалі більше урбанізується, без належного захисту та зменшення рівня забруднення, дедалі більше дітей перебуватимуть у небезпеці", - сказали в ЮНІСЕФ.

В організації закликали до використання масок для обличчя та систем фільтрації повітря.

Копирайт изображения Getty Images

Минулого місяця небезпечний смог "вкрив" індійську столицю Делі, головний міністр індійської столиці Арвінд Кедріваль сказав, що місто стало "газовою камерою". Деякі школи в місті закрили.

У північному Китаї забруднення повітря скорочує тривалість життя приблизно на три роки, і уряд запровадив більш жорсткі правила щодо викидів для підприємств.

Копирайт изображения Getty Images

На супутникових знімках, які використовують для збору даних, також було видно, що проблема забруднення повітря зростає у африканських містах, заявили в ЮНІСЕФ.

Тим часом окреме дослідження, проведене вченими в лікарнях Лондона, показало, що забруднене повітря британського міста призвело до зниження рівня народжуваності, а також до дитячої смертності та хвороб, які виникають пізніше.

Новини на цю ж тему