Євродепутата від Угорщини звинуватили у шпигунстві для Росії

угорщина Копирайт изображения AFP

В Угорщині одного з членів Європейського парламенту звинуватили в шпигунстві на користь Росії.

57-річний Бела Ковач з партії "Йоббік" заперечує звинувачення.

Розслідування почалося у 2015 році після того, як Європарламент скасував імунітет пана Ковача.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, лідер правої партії "Фідес", має теплі стосунки з президентом Росії Володимиром Путіним.

Речник партії "Фідес" заявив, що звинувачення є "серйозною справою європейського рівня" проти "політиків "Йоббіка".

Партія "Йоббік" заявила, що "вітає" справу після "трьох з половиною років затягування за допомогою державної машини "Фідес".

З моменту переобрання Віктора Орбана у 2014 році популярність партії "Йоббік" зросла. Опитування громадської думки свідчать, що вона на другому місці після партії влади "Фідес".

Бела Ковач назвав звинувачення "навмисне відкладеним у часі", щоби зачепити "Йоббік" перед виборами, які, як очікується, відбудуться у квітні 2018 року. Водночас політик заявив, що залишить партію, щоби не зашкодити їй перед виборами.

"Я дуже радий, що ми нарешті досягли цієї мети, і я можу очистити своє ім'я в суді і покласти край цій сазі", - сказав пан Ковач.

Прокурори заявили, що у звинуваченнях проти пана Ковача йдеться про "шпигунство" проти інституцій ЄС, використання підробленої документації та ухиляння від сплати податків.

Якщо його вину доведуть, Белі Ковачу загрожуватиме від двох до восьми років ув'язнення.

В окремому провадженні "Йоббік" звинувачують в отриманні понад 1 млн євро "забороненої" фінансової допомоги на політичну рекламу в 2017 році.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему