Рада звільнила Соболєва з посади голови антикорупційного комітету

Єгор Соболєв Копирайт изображения УНІАН

Верховна Рада підтримала проект постанови про відкликання Єгора Соболєва з посади голови комітету з питань запобігання корупції.

За це проголосували 256 депутатів.

Як ідеться у пояснювальній записці, Соболєва запропонували відкликати через його "незадовільну роботу на посаді". Зокрема через те, що він неодноразово порушував обов'язки голови комітету.

Депутат від "БПП" Іван Мельничук, який є членом цього комітету, пояснив необхідність звільнення пана Соболєва тим, що його комітет "перестав реально боротися з корупцією", а став комітетом, який "огульно навішує ярлики".

Сам пан Соболєв у виступі з трибуни парламенту заявив, що причиною його звільнення стала ефективна робота комітету.

"Ухвалені нами закони, можливо, вперше в історії України почали працювати... Лідери ключових політичних сил більше не почуваються недоторканними. І це - головна причина мого звільнення", - сказав він.

"Я впевнений, план зараз такий: поламати незалежність НАБУ і САП, створити фейковий антикорупційний суд або взагалі його не створювати і закрити (інформацію про) майно посадовців. Але я впевнений, цей план не вдасться", - додав він.

Єгор Соболєв був обраний головою комітету з питань запобігання корупції у грудні 2014 року. Він є активним учасником акції протесту біля Верховної Ради.

Авторами проекту постанови про відкликання його з посади є депутати-члени антикорупційного комітету, які представляють "Блок Петра Порошенка", "Народний фронт", "Опозиційний блок", "Радикальну партію" і групу "Відродження".

Новини на цю ж тему