Палестинець загинув під час протестів через Єрусалим

Палестина та Ізраїль Копирайт изображения Getty Images
Image caption За словами палестинських лідерів, заява пана Трампа поклала край на перспективі мирних переговорів між Ізраїлем і палестинцями

Визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю адміністрацією президента США Дональда Трампа призвело до зіткнень між розгніваними цим кроком палестинцями та ізраїльськими силами безпеки.

Спалахи насильства сталися у п'ятницю на Західному березі і вздовж кордону сектора Газа з Ізраїлем, де убили одного палестинця. Надходять також повідомлення про бійки в Єрусалимі.

Джерела серед палестинських медиків повідомляють приблизно про дві сотні активістів, які постраждали.

Рішення Дональда Трампа про перенесення американського посольства до Єрусалима та визнання міста столицею Ізраїлю посилило напруженість на Близькому Сході. Відхід від політики, якої США дотримувалися останні десятиліття, Ізраїль сприйняв радісно, однак викликав різкий осуд в арабському світі та інших мусульманських країнах.

Західні союзники США також не підтримали крок американського лідера щодо статусу священного для трьох світових релігій міста.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Протести спалахнули після того, як палестинські лідери закликали провести в п'ятницю "день гніву"

Ізраїльські сили безпеки перевели в стан підвищеної готовності до початку протестів в Єрусалимі і на Західному березі у п'ятницю.

Сотні поліцейських додатково вивели на вулиці Старого міста в Єрусалимі, а на Західний берег Йордану для підтримки порядку направили додаткові військові підрозділи.

У четвер на Західному березі сталися зіткнення між палестинцями та ізраїльськими силами безпеки, під час яких десятки протестантів травмувалися.

Ізраїль розглядав Єрусалим як свою столицю з моменту свого заснування, а палестинці домагаються, аби східна частина міста, яку окупували ізраїльтяни під час війни 1967 року, стала столицею майбутньої палестинської держави.

США стали першою країною, яка визнала Єрусалим столицею Ізраїлю, від утворення держави в 1948 році.

Новини на цю ж тему