Папа Франциск хоче змінити "Отче наш"

Папа Франциск
Підпис до фото,

За словами понтифіка, текст, який цитують зараз, не цілком точно передає істинний сенс молитви

Папа римський Франциск закликав внести правку у новий рядок з найвідомішої християнської молитви "Отче наш", в якій йдеться про спокусу.

Наразі цей рядок українською звучить так: "не введи нас у спокусу". Приблизно так само він звучить і іншими мовами.

Однак, за словами понтифіка, це не найкращий переклад, оскільки Бог не вводить людей у гріх.

Замість цього папа пропонує читати той рядок як "не дай нам впасти у спокусу". Своєю ідеєю він поділився, виступаючи ввечері в середу на італійському телебаченні.

"Отче наш", - єдина молитва, текст якої, згідно з Євангеліями, дав учням безпосередньо Ісус, і вона найбільш поширена серед християн у всьому світі.

Франциск зауважив, що у Франції римо-католицька церква вже використовує формулювання "не дай нам впасти у спокусу". Він запропонував поширити цю практику всюди.

Підпис до фото,

Християни вірять, що текст молитви своїм учням передав безпосередньо Ісус

"Не дозволь мені впасти в спокусу - тому що це я грішу, а не Бог, який жбурляє мене у спокусу, а потім спостерігає, як я падаю, - сказав понтифік в інтерв'ю католицькому телеканалу TV2000. - Батько так ніколи не вчинить, батько одразу ж допоможе встати".

Зараз католицька церква використовує у богослужіннях переклад з Вульгати - латинського тексту Біблії IV століття, який, у свою чергу, заснований на давньогрецькому, арамейському і староєврейському текстах Біблії.

Східні церкви для книг Нового Заповіту використовують, як правило, переклад оригінального грецького тексту.

Підпис до фото,

У католицькому молитовнику, який вірянам пропонують у соборі Нотр-Дам у Парижі, текст молитви вже змінений

Від часу свого сходження на Святий престол папа Франциск не раз робив несподівані і часом суперечливі заяви на різні суспільно-політичні і моральні теми.

Він заявляв про те, що римсько-католицькій церкві та всім християнам треба перепросити геїв за те, як до них ставилися у минулому.

Він також порівнював європейські центри з утримання нелегальних мігрантів із концентраційними таборами.