Apple придбає музичний сервіс Shazam за $400 млн - ЗМІ

Shazam Копирайт изображения Shazam

Компанія Apple придбає сервіс для розпізнавання музики Shazam за майже 400 млн доларів, повідомляють спеціалізовані ЗМІ.

Британська компанія Shazam, заснована у 1999 році, дозволяє користувачам за допомогою мікрофонів на смартфонах чи комп'ютерах розпізнавати музику за короткими аудіозаписами. Наприклад, за допомогою додатка можна дізнатися автора і назву пісні, що лунає із динаміків у кафе чи в магазині.

Компанія стверджує, що додатком щомісяця користуються до 100 млн людей. Більшість прибутків Shazam отримує від комісії із перенаправлень на Apple iTunes Store, де користувачі можуть придбати музику, яку шукають.

Повідомлення про купівлю Shazam компанією Apple опублікувало видання TechCrunch. Поки що жодна із компаній новини не прокоментувала.

Інший впливовий журнал - Music Business Worldwide - вказує на те, що зазначена у повідомленнях ЗМІ ціна - 400 млн доларів - значно нижча від попередніх оцінок вартості Shazam: у 2015 році додаток оцінювали у 1 млрд доларів.

Купуючи Shazam, Apple фактично усуне його як посередника і зекономить на комісійних. З іншого боку, це також завдасть шкоди конкуренції на ринку стрімінгових сервісів музики, адже Shazam більше не перенаправлятиме користувачів до конкурентів Apple Music - Spotify i Google Play Music.

Експерти передбачають, що купівля Shazam також допоможе Apple обігнати Spotify, яким наразі користуються 60 млн людей. У стрімінгового сервіса Apple Music зараз налічується 27 млн користувачів.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему