Путін наказав вивести війська РФ з Сирії

Путін Копирайт изображения KREMLIN.RU

Росія почне виводити свої війська з Сирії. Такий наказ віддав Володимир Путін, який вперше за час конфлікту прилетів до цієї країни.

"Міністру оборони, начальнику генштабу наказую: розпочати виведення російського угруповання військ в пункти їхньої постійної дислокації", - заявив пан Путін, виступаючи перед військовими на базі.

На авіабазі, куди він приїхав на військовому автомобілі марки УАЗ, його зустрічали сирійський президент Башар Асад, міністр оборони Росії Сергій Шойгу і командувач російської військової угрупування Сергій Суровикін.

"Ви з перемогою повертаєтеся до своїх рідних домівок, до своїх близьких, батьків, дружин, дітей, друзів. Родина чекає на вас, друзі", - додав Володимир Путін.

З Сирії Путін відразу вилетів до Єгипту, де проведе переговори з президентом Єгипту Абдель-Фаттаха Сісі.

Виведуть, але не всіх

Як уточнив Володимир Путін, ухвалили рішення повернути до Росії значну частину контингенту, а не все угруповання, кістяк якого складають пілоти літаків, що дислокуються на базі Хмеймім.

Минулого тижня російські військові заявляли, що решта угруповання "зосередить основні зусилля на наданні допомоги сирійському народу у відновленні мирного життя".

"Якщо терористи знову піднімуть голови, то ми нанесемо по них такі удари, яких вони і не бачили", - сказав Володимир Путін на авіабазі у Сирії.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Місто Аль-Баб як дзеркало сирійської війни

Перші повідомлення про те, що Росія може згорнути операцію, яка тривала понад два роки в Сирії, з'явилися в листопаді. Про швидке завершення операції Путін заявив 20 листопада, коли приймав Асада в Сочі.

"Що стосується нашої спільної роботи по боротьбі з терористами на території Сирії, ця військова операція дійсно завершується", - говорив тоді російський президент.

На наступний день, 21 листопада, Путін зустрічався з президентами Ірану та Туреччини, щоб вирішити, як далі повинні розвиватися події в Сирії. Тоді він заявив, що під контролем урядових військ " перебуває вже понад 98% території".

Минулого тижня міністр оборони Росії Сергій Шойгу доповів Путіну про "повний розгром" угрупування "Ісламська держава" на території Сирії.

У той же день російський президент оголосив, що балотуватиметься на новий термін на виборах 2018 року.

Експерти припускали, що Путін постарається завершити російську частину операції в Сирії до початку передвиборчої президентської кампанії. За даними серпневого опитування "Левада-центру", 49% респондентів підтримали б завершення російської операції в Сирії.

Не виключено, що Путін вибрав собі перед президентськими виборами імідж миротворця, говорив ВВС політолог Аббас Галлямов.

Ще одне виведення

У березні 2016 року Путін вже оголошував про виведення основної частини російського угруповання з Сирії. Після чого російська авіація продовжила завдавати удари, називаючи своєю метою бойовиків "Ісламської держави". Західні країни при цьому заявляли, що справжньою метою Росії стала підтримка режиму Асада, а мішенню найчастіше стають його противники серед збройної опозиції.

Росія почала військову операцію в Сирії 30 вересня 2015 року. Міноборони Росії офіційно оголосило про 39 загиблих військових під час операції. ЗМІ повідомляли, що жертв може бути набагато більше, тому що в операції беруть участь бійці, яких найняла приватна військова компанія.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему