Прокуратура оскаржить вирок ректору Мельнику

Мельник Копирайт изображения UNIAN

Обвинувачення подасть апеляцію на рішення суду визнати екс-ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника невинним - про це заявив генпрокурор Юрій Луценко.

"Я не згоден зі справою ректора Мельника. Ми виграли у Вищому господарському суді і повернули все це майно, яке було визнане судом незаконно приватизованим... Але тим не менше суд його звільнив" - сказав він в ефірі телеканалу ICTV.

Раніше у вівторок суд визнав невинуватим і виправдав екс-ректора.

Прокуратура вважає, що він у 2006-2007 роках незаконно відчужив майно податкової академії, зокрема магазин, кафетерій, реабілітаційно-оздоровчий комплекс "Сосновий бір" у Київській області та комплекс будівель у Криму.

Мельнику загрожувало 12 років в'язниці.

Згідно з вироком Бородянського райсуду Київської області від 5 грудня, який у понеділок поширили українські медіа, судді визнали, що зазначену в обвинувальному акті нерухомість відчужили з порушеннями.

Однак при цьому "у зв'язку з недоведеністю складу злочину в його діянні" суд виправдав екс-ректора. Доводи сторони обвинувачення суд визнав необґрунтованими.

Цивільний позов університету про відшкодування понад 33 мільйонів гривень шкоди теж не задовольнили.

Обвинувачений у судовому засіданні сказав, що особисто не продавав об'єкти нерухомості, "а надав відповідні доручення проректору і помічникам ректора". А про те, що ті об'єкти купила фірма його наразі вже колишньої дружини і сина, "дізнався вже після проведення торгів", додав Петро Мельник.

Звинувачення у цій справі йому оголосили у липні 2016 року.

Раніше, у 2013 році, співробітники ГУБОЗ затримали керівника вишу у рамках іншого розслідування - за вимагання та отримання хабарів від двох родичів абітурієнтів.

Однак у 2015 році його виправдали і в тій справі.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів