Осінній призов: 70% юнаків не з'явилися до військкоматів

призовники Копирайт изображения UNIAN

В Україні завершилась осіння призовна кампанія на строкову військову службу. Про це повідомили у штабі командування сухопутних військ Збройних сил України.

Призивали чоловіків 1990-1997 років народження, яким виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку.

За повідомленням, усього військові комісаріати України призвали та направили до військ 12 460 осіб. "Тобто військові комісаріати виконали державне завдання на 100%", - додають у штабі.

Але при цьому там додають, що близько 70% призовників не з'явилися до військових комісаріатів. Третина із них перебувають у розшуку.

У відомстві кажуть, що за законом, представники військових комісаріатів мають право вручати повістки будь-де.

І нагадують, що "за ухиляння від обов'язкової служби у війську світить реальний термін ув'язнення - до трьох років".

Скандальний призов

Цьогорічна осіння призовна кампанія запам'ятається кількома гучними скандалами.

Так, у ночі проти 28 жовтня правоохоронці провели рейд на київський клуб Jugendhub. Поліція заявила, що під час рейду вони виявили 32 чоловіків, які ухилялися від призову, їх доправили до військкомату.

Увечері 3 листопада у Львові поліцейські та військові прийшли на Криву Липу - вуличку, повну популярних серед молоді барів та кафе. За результатами перевірки 12 юнаків з нічного клубу опинилися у військкоматі.

Львівський обласний військовий комісаріат на цьому не зупинився та опублікував список з 15 тисяч людей, які підлягають призову на строкову військову службу, але з певних причин не з'явилися до місцевих військкоматів.

У списках були вказані імена, прізвища, по батькові та дати народження призовників по кожному району Львівщини.

Ця публікація у Facebook одразу ж спричинила численні скарги у коментарях про порушення прав людини та законодавства.

Через декілька годин військкомат видалив публікацію.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему