"Фемінізм" назвали словом року в США

Women's March on Washington on January 21, 2017 in Washington DC Копирайт изображения Getty Images
Image caption Жіночий марш, який пройшов у Вашингтоні в січні, поновив інтерес до фемінізму

Провідний американський словник Мерріам-Вебстер назвав "фемінізм" словом 2017 року після того, як на це слово зросла кількість запитів в інтернеті.

Інтерес до цього терміну викликали жіночі марші, нові телешоу, фільми про жіночі проблеми, а також новини та скандали із сексуальними домаганнями.

Кількість людей, які шукали слово "фемінізм", зросла на 70%, порівняно з 2016 роком, повідомив словник.

Словник визначає фемінізм як "теорію політичної, економічної та соціальної рівності статей". Це також "організована діяльність на захист прав та інтересів жінок".

Перший сплеск інтересу відбувся у січні після Жіночого маршу у Вашингтоні та аналогічних маршів у інших містах світу. Багато жінок виходили в рожевих в'язаних шапках - pussyhat - які відсилають до скандальних зауважень Дональда Трампа 2005 року.

Наступного місяця інтерес до фемінізму знову зріс, коли радник Білого дому Келліан Конвей сказала, що не вважає себе феміністкою.

Виступаючи заході консерваторів, вона сказала, що навряд чи може вважатися феміністкою у класичному значенні слова, адже вона не "проти чоловіків" і не "за аборти", і назвала свої погляди "консервативним фемінізмом".

Вона додала, що є "продуктом власного вибору, а не жертвою обставин".

Подальший інтерес до фемінізму підняв телесеріал The Handmaid's Tale, знятий за романом Маргарет Еттвуд "Оповідь служниці", а також фільм "Диво-жінка" (Wonder Woman), повідомляє Мерріам-Вебстер.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Келліан Конвей назвала свої погляди "консервативним фемінізмом"

"Це слово було в повітрі", - сказав редактор Мерріам-Вебстера Пітер Соколовські.

Ще більше пошуків в інтернеті спровокував рух #MeToo ("Я також"), під час якого мільйони жінок ділилися досвідом сексуальних домагань.

Рух почався після секс-скандалу довкола провідних постатей Голлівуду.

Також на цю тему