Федеральний резерв США втретє за рік підняв облікову ставку

Чинна голова Федерального резерву США Джанет Єллен керує відомством із 2014 року - на посаду її призначав ще попередній президент Барак Обама Копирайт изображения AFP/Getty
Image caption Чинна голова Федерального резерву США Джанет Єллен керує відомством із 2014 року - на посаду її призначав ще попередній президент Барак Обама

Комітет із відкритих ринків Федеральної резервної системи США у середу підняв облікову ставку на 0,25 відсоткового пункту до діапазону у 1,25-1,5%.

Таким чином американський центробанк поступово посилює свою грошову політику.

Центробанк також поліпшив прогноз зростання ВВП США до 2,5% у 2018 році.

Крім того, у ФРС заявили, що очікують ще тричі підняти облікову ставку у 2018 році. Більшість посадовців погодилися, що у наступному році вона може досягти 2%.

Це вже третє підвищення облікової ставки Федеральним резервом цього року - і останнє за керівництва нинішньої голови ФРС Джанет Єллен, яку на початку наступного року замінить Джером Пауелл.

Експерти очікують, що пан Пауелл продовжить курс на посилення грошової політики: у кризу 2008-2009 років американський центробанк знизив облікові ставки майже до нуля, а також проводив масштабні закупівлі активів на наново надруковані гроші.

На посаду голови ФРС Джерома Пауелла, який нині входить до ради керівників регулятора, минулого місяця висунув президент США Дональд Трамп. Раніше президент Трамп дорікав центробанку, що той штучно занижує ставки.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему