Активіста, що зірвав у Москві показ фільму про Україну, арештували на 7 діб

Поліція виводила людей із кінозали після того, як активісти SERB облили екран смердючою рідиною
Image caption Поліція виводила людей із кінозали після того, як активісти SERB облили екран смердючою рідиною

Суд Москви арештував на сім діб одного із лідерів радикального руху SERB Ігоря Бекетова, який разом із іншими активістами зірвав показ фільму "Політ кулі" режисерки Беати Бубенець про конфлікт на сході України.

Такий самий термін під арештом проведуть ще двоє активістів SERB - Юрій Горошко і Оксана Шкода. Усіх їх визнали винними у непокорі працівникам поліції. На суді Бекетов і Горошко на свій захист заявили, що під час затримання правоохоронці, попри вимогу закону, не представилися. Поліцейські це заперечили.

Бекетов, крім того, заявив на суді, що вважав своїм обов'язком "перешкодити показу фільму, де вбивають росіян", цитує його "Інтерфакс".

Стрічка Беати Бубенець "Політ кулі" про події на сході України через погляд бійців добровольчого батальйону "Айдар" мали показувати у рамках фестивалю документального кіно "Артдокфест" у Москві. Але кілька десятків провокаторів невдовзі після початку показу увірвалися до зали московського кінотеатру "Октябрь", де сиділи глядачі, і, вигукуючи гасла на кшталт "Ганьба бандерівцям" і "Зупиніть показ фільму проти росіян", облили екран смердючою рідиною.

У результаті глядачів, яких на той момент у залі було близько 200, довелося евакуйовувати спецпідрозділам поліції.

Президент фестивалю Віталій Манський тоді заявив у коментарі ВВС, що ще не бачив таких провокацій - навіть на показах більш суперечливих стрічок.

"Ми стали свідками того, що пошук дороги до миру [з Україною] поки що неактуальний для нашого суспільства", - заявив він.

За словами режисерки фільму, під час першого показу 9 грудня до неї і Манського підійшли кілька людей і заявили, що вони виступають проти демонстрації фільму: вони стреджували, що їм відомо про буцімто воєнні злочини бійців "Айдару".

Активісти попереджали режисера і керівника "Артдокфесту", що у них виникнуть "серйозні проблеми", якщо стрічку покажуть і 10 грудня.

Рух SERB з'явився у 2014 році: він підтримував створення сепаратистський формувань у Донецькій і Луганській областях України, а також анексію Криму.

Новини на цю ж тему