Путін про Саакашвілі: серце кров'ю обливається

путін Копирайт изображения Getty Images
Image caption Володимир Путін заплутався в українській історії

Володимир Путін різко розкритикував діяльність в Україні Міхеіла Саакашвілі, а також звинуватив Київ у затягуванні обміну полоненими з бойовиками.

Президент Росії також вкотре відкинув звинувачення, що на Донбасі воюють військові РФ.

"Плювок" в обличчя українського народу

Відповідаючи на питання журналістів під час великої прес-конференції, Володимир Путін різко розкритикував пана Саакашвілі.

"Саакашвілі - це плювок в обличчя грузинського та українського народу. Як ви це терпите? Він був президентом Грузії, а тепер носиться на площах і кричить, що він українець! Що у вас, справжніх українців не вистачає? Шкода на це дивитись, серце кров'ю обливається", - сказав російський лідер.

Стосунки між Володимиром Путіним та Міхеілом Саакашвілі особливо загострились після грузинсько-російської війни 2008 року.

Зараз у Києві пан Саакашвілі організовує акції проти президента України Петра Порошенка.

Ще раз Путін згадав Саакашвілі після запитання Ксенії Собчак.

Пані Собчак розповіла про те, що Олексія Навального не допускають до виборів, а їй заважають проводити агітацію.

"З приводу персонажів, про яких ви кажете. Хочете, щоб у нас на площах бігали десятки "Саакашвілі"? Ті, кого ви назвали - це "Саакашвілі" в російському виданні. Ви хочете, щоб такі "Саакашвілі" дестабілізували ситуацію в країні. Щоб ми перечікували від одного майдану до іншого?", - відповів Путін.

Конфлікт на Донбасі

"Російської армії на Донбасі немає", - заявив пан Путін на закид українського журналіста Романа Цимбалюка. Президент Росії також вважає, що Україна не виконує Мінські угоди.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Володимиру Путіну не сподобалась діяльність Саакашвілі в Києві

Він вкотре звинуватив українську владу у конфлікті на Донбасі після зміни влади у Києві в 2014 році.

У разі повернення частини Донбасу у склад України там можуть влаштувати різанину певні "націоналістичні батальйони", у яких, як вважає Путін, напружені стосунки зі Збройними силами України.

Володимир Путін поклав на Україну відповідальність за те, що на Донбасі досі немає миротворчої місії ООН, а також за затягування обміну полонених.

Проте, як допустив президент РФ, обмін ще може відбутись до Нового року.

"Один народ"

Лідер Росії вважає українців та росіян одним народом. Цю тезу він повторив і у четвер.

Копирайт изображения Getty Images

"Наше історичні та духовні коріння дає право казати - в основі своїй ми один народ", - повторив пан Путін.

Він зробив екскурс в історію, щоправда, з помилками.

Володимир Путні заявив, що до 19 століття українці від росіян нічим не відрізнялись й вони позначались "православними". Хоча під час перепису у 19 столітті українців позначили як "малороси", а росіян - "великоросами".

За версією президента Росії, тільки у 19 столітті почали з'являтися перші українці, які заговорили про прагнення до незалежності.

"Україна увійшла в склад Російської імперії в 1645 році. Це були три міста: Київ, Чернігів та Житомир, чи як він там називався. В результаті діяльності імперії територія приростала. А більшовики вирішили, що всі прилеглі до історичної України території мають відійти українській республіці", - розповів пан Путін.

Лівобережна частина України стала союзником Російської імперії після визвольної війни Богдана Хмельницького й укладення Переяславської угоди у 1654 році.

При цьому правобережні регіони України, зокрема і Житомир, відійшли до Росії після поділу Речі Посполитої наприкінці 18 століття.

Новини на цю ж тему