У Росії екс-міністра Улюкаєва ув'язнили на вісім років

Улюкаєв Копирайт изображения AFP
Image caption Пан Улюкаєв заперечував звинувачення і стверджував, що його підставили.

Суд визнав колишнього міністра економічного розвитку Росії Олексія Улюкаєва винним в отриманні хабара у два мільйони доларів і засудив його до восьми років позбавлення волі.

Прокуратура просила для пана Улюкаєва десять років ув'язнення.

Відбувати покарання екс-міністр буде в колонії суворого режиму.

Після оголошення вироку конвоїри одягли на нього наручники і завели за ґрати. Досі колишній міністр перебував під домашнім арештом. Пан Улюкаєв назвав вирок несправедливим.

Його також оштрафували на 130 мільйонів рублів. Також він не зможе обіймати державні посади протягом восьми років, коли вийде на волю. Адвокат Улюкаєва Дареджан Квеідзе сказала, що вирок оскаржуватимуть.

Він перший міністр, який постав перед судом в історії Росії.

Пана Улюкаєва заарештували у 2016 році через звинувачення у вимаганні двох мільйонів доларів від державної нафтової компанії "Роснефть" за позитивне вирішення з придбання акцій "Башнефті".

Звинувачення висунув очільник "Роснефти" Ігор Сєчін, який також є одним із найближчих соратників президента Володимира Путіна.

Панові Сєчіну запропонували дати свідчення, але він не прийшов.

Улюкаєв відкидав звинувачення і стверджував, що його підставили.

У вироку зазначили, що пан Улюкаєв скористався "своєю посадою", і зажадав у пана Сєчіна хабар під час саміту БРІКС.

Копирайт изображения AFP
Image caption Президент Путін із Ігорем Сєчіним у 2010 році

Пан Улюкаєв "погрожував надалі перешкоджати діяльності "Роснефті" в разі відмови", уточнили у вироку.

Олег Феоктістов - колишній генерал ФСБ, який працював із паном Сєчіним, засвідчив, що хабар начебто передали на форумі БРІКС в Індії.

Пан Сєчін стверджував, що пан Улюкаєв натякнув на хабар, приклавши до лацкана піджака два пальці. Колишній міністр це заперечує. За словами пана Улюкаєва, на саміті він не обговорював із Сєчіним будь-яку винагороду, а пальці до піджака приклав не він, а пан Сєчін.

Кремлівська напруга

До того, як пан Улюкаєв постав перед судом, він був впливовим лібералом серед російської еліти, і не входив до кола соратників Путіна.

Тісні зв'язки пана Сєчіна з Путіним мають радянське коріння, вони були офіцерами КДБ в один час.

Адвокати Улюкаєва раніше сказали Бі-бі-сі, що сподіваються на умовний вирок. При цьому під час самого процесу адвокати наполягали на невинності Улюкаєва і просили його виправдати.

За словами політологів, з якими поспілкувалася Російська служба Бі-бі-сі, справа пана Улюкаєва може негативно вплинути на російську судову систему.

Політолог Гліб Павловський вважає, що іміджу російської судової системи вже не існує, "принаймні, в позитивному сенсі".

Новини на цю ж тему