"Лабораторія Касперського" позивається до США через заборону її програм

Eugene Kaspersky Копирайт изображения Getty Images
Image caption Євген Касперський заснував "Лабораторію Касперського" 1997 року

Російська компанія кібернетичної безпеки "Лабораторія Касперського" подала до суду на адміністрацію президента США Дональда Трампа через заборону на її антивірусні продукти.

Цим кроком компанія хоче зняти підозри, що на неї може впливати Кремль.

"Лабораторія Касперського" стверджує, що США, заборонивши державним установам використовувати її програмне забезпечення, позбавили її можливості використовувати передбачені законом процедури.

Компанія неодноразово заперечувала, що пов'язана з будь-яким урядом, і заявляє, що ніколи не займалася кібершпигунством.

У вересні Міністерство внутрішньої безпеки (DHS) США наказало американським урядовим установам видалити зі своїх комп'ютерних мереж програмне забезпечення "Лабораторії Касперського" на 90 днів.

Це розпорядження з'явилося на фоні занепокоєння США, що програмне забезпечення цієї компанії може допомагати російським спецслужбам та загрожувати національній безпеці.

Минулого тижня ця заборона була зафіксована у законі.

Президент Дональд Трамп підписав закон про заборону програм "Лабораторії Касперського" серед цивільних і військових відомств.

"Що робити, коли вас заборонили без доказів та права бути почутими? Що ж, ми забезпечуємо наші права, звернувшись до судів. Чому? Бо ми нічого поганого не робили", - твіт Касперського.

У відкритому листі до Міністерства внутрішньої безпеки засновник компанії Євген Касперський розкритикував це відомство.

За його словами, це рішення "завдало шкоди репутації "Лабораторії Касперського" та її комерційним операціям без будь-яких доказів того, що компанія помиляється".

У позові Лабораторії стверджується, що уряд США посилається переважно на непідтверджені повідомлення у ЗМІ.

Компанія просить суд скасувати заборону та заявляє, що її продукція не становить загрози для безпеки урядових комп'ютерів.

Позов був поданий до окружного суду США в окрузі Колумбія.

Новини на цю ж тему