Українські офіцери із Спільного центру залишили "ДНР" і "ЛНР"

штаб АТО Копирайт изображения Прес-центр штабу АТО

Українські військовослужбовці, які входять до складу Спільного центру контролю за перемир'ям на Донбасі (СЦКК), залишили територію самопроголошених "ДНР" і "ЛНР". Також з цих районів виїхали і російські офіцери СЦКК.

Про це ВВС Україна розповів прес-офіцер управління зв'язків з громадськістю ЗСУ Юзеф Венскович.

"О 10:30 колона вийшла з тимчасово окупованих територій. Українська сторона СЦКК прибула до Соледара", - розповів він.

У місті Соледарі, що на підконтрольній Києву частині Донбасу, розміщено штаб СЦКК. Там поки перебувають і українські, і російські офіцери Спільного центру.

"При цьому українська сторона продовжує виконувати завдання у СЦКК спільно зі спостережною місією ОБСЄ", - додав прес-офіцер.

У Міноборони України пояснюють виведення своїх офіцерів СЦКК з непідконтрольних Києву районів Донеччини і Луганщини тим, що там їм не гарантована безпека.

"Україна виводить з окупованих районів на підконтрольну територію військовослужбовців СЦКК у зв'язку з тим, що та сторона не може гарантувати заходів їхньої безпеки", - розповідав ВВС Україна Юзеф Венскович у понеділок.

У Росії ж раніше заявили, що її офіцери взагалі припиняють роботу в СЦКК.

Такі дії в Москві також назвали вимушеними.

МЗС Росії заявило, що російські офіцери більше не зможуть працювати в СЦКК через перешкоди, які нібито чинить українська сторона, а саме: зневажливе ставлення, перешкоджання поїздкам, заборони на спілкування з місцевим населенням, а також нові вимоги до росіян, що в'їжджають на територію України.

Центр був створений відповідно до мінських угод у вересні 2014 року - майже через півроку після анексії Криму і початку бойових дій на Донбасі. У ньому працюють по 75 представників військового командування України і генштабу Росії, особовий склад оновлюється кожні три місяці.

Росія заперечує, що є стороною збройного конфлікту на Донбасі, попри численні свідчення присутності на сході України російської бойової техніки і військових.

Після рішення про вихід російської сторони з СЦКК, про що місію ОБСЄ повідомили заздалегідь, українська сторона звинуватила владу самопроголошених "республік" у підготовці масштабного військового наступу. Штаб АТО заявив в понеділок, що за даними української розвідки, по всій лінії зіткнення сили "ЛНР" і "ДНР" можуть вдатися до активних дій, в тому числі з використанням артилерії, "Градів" і навіть танків.

Зрештою у понеділок ввечері стало відомо про обстріл з "Градів" населеного пункту Новолуганське, що на Світлодарській дузі. Було поранено 8 цивільних.

У штабі АТО в обстрілі звинуватили збройні формування "ДНР".

Водночас у невизнаній республіці заявили, що у понеділок українська армія обстріляла Горлівку і Стаханов.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему