Рейтинг без Вакарчука: Тимошенко обганяє Порошенка

Тимошенко Копирайт изображения ba.org.ua

Юлія Тимошенко обігнала чинного президента Петра Порошенка в президентському рейтингу від компанії КМІС.

Згідно з опитуванням, якби вибори президента відбулися в середині грудня, за Тимошенко проголосували би 20,5% тих, хто прийшов би на вибори і визначився зі своїм вибором. За Порошенка свої голоси віддали б 16,9% виборців.

Щоправда, в свіжому опитуванні КМІС було відсутнє ім'я Святослава Вакарчука, який в аналогічному дослідженні місяць тому замикав трійку лідерів.

У КМІС прокоментували BBC Україна, що виключили пана Вакарчука з цього рейтингу через його заяву про відсутність президентських амбіцій.

Натомість інша соціологічна компанія - Центр соцдосліджень "Софія", який оприлюднив президентські рейтинги напередодні, включив прізвище Вакарчука в опитування.

За даними "Софії", якби вибори відбулися, найближчої неділі, на них переміг би Петро Порошенко (12,8% респондентів, які збираються взяти участь у виборах). Друге місце з мінімальним відривом (12,5%) зайняла би пані Тимошенко.

Святослав Вакарчук у цьому рейтингу - на четвертому місці з результатом 7,9%. Він поступився лідеру "Опозиційного блоку" Юрію Бойку (9,1%).

Є відмінності в рейтингах обох соціологічних компаній і щодо парламентських симпатій українців.

Зокрема, за даними "Софії" "Радикальна партія Ляшка" та "Всеукраїнське об'єднання "Свобода" можуть не подолати 5-відсотковий бар'єр.

У той час як за даними КМІСу ці політсили потрапляють до парламенту.

Політична сила КМІС СОФІЯ
Партія "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" 17,2% 12,1%
Партія "Блок Петра Порошенка" 13,4% 11,1%
Партія "Опозиційний блок" 10,7% 10,4%
Партія "За життя" 10,2% 6,2%
Радикальна партія Олега Ляшка 10,2% 4,7%
Партія "Громадянська позиція" 8,8% 5,2%
Партія "Об'єднання "Самопоміч" 7,4% 6,5%
Партія "Всеукраїнське об'єднання "Свобода" 5,4% 3,7%

Новини на цю ж тему