У Британії заарештували підозрюваних у підготовці нападу на Різдво

Велика кількість машин і поліцейських

Автор фото, PA

Підпис до фото,

Велика кількість машин і поліцейських з'явилися біля двоповерхового будинку в Честерфілді, у графстві Дербішир

Британська поліція розкрила запланований групою ісламістів план нападу в різдвяні свята.

Як повідомили джерела, які займаються боротьбою з тероризмом, чотирьох чоловіків заарештували у вівторок вранці у графствах Південний Йоркшир і Дербішир на півночі Англії.

У місті Честерфілд, під час арешту 31-річного чоловіка, одну з вулиць перекрили, людей із сусідніх будинків евакуювали, а також викликали армійських саперів.

Імена інших заарештованих не називають, але відомо, що їм 22, 36 та 41 рік.

Їх підозрюють у причетності до організації, підготовки та підбурювання до вчинення акту терору. Їх уже допитують поліцейські у Західному Йоркширі.

Автор фото, PA

Підпис до фото,

Поліцейські і військові проводять слідчі дії біля будинку в Честерфілді

За словами кореспондента Домініка Кашіані, у Британії практикують два типи контртерористичних рейдів. Частіше поліцейські тихо відвозять підозрюваного до відділку в рамках своїх звичайних повноважень.

Але є випадки, коли силовики вибивають двері і вікна, викликають саперів. У таких випадках спецслужби припускають, що за адресою є щось, що вимагає найретельнішого обстеження.

Помічник головного констебля поліції графства Дербішир Білл МакВільям також заявив: "Ми розуміємо, що подібна поведінка поліції може викликати тривогу. Але я хочу запевнити, що ми заарештували тих, кого хотіли".