Доба в АТО знову минула з втратами: 2 загиблих, 5 поранених

ATO

Автор фото, www.facebook.com/ato.news/

Впродовж 19 грудня позиції української армії зоні АТО зазнали 32 обстріли, в результаті бойових дій загинули двоє військових і ще п'ятеро були поранені, повідомив прес-центр штабу АТО.

Загостренню на Донбасі передував вихід російських офіцерів зі Спільного центру з контролю та координації перемир'я на Донбасі.

"У результаті бойових дій не обійшлося без втрат з нашого боку. Поранень зазнали п'ятеро військовослужбовців, ще один отримав бойову травму і, на жаль, Україна втратила двох захисників", - йдеться у повідомленні.

У штабі АТО також повідомляють, що надвечір 19 грудня обстріли дещо вщухли, але ситуація залишалася напруженою.

Обстріли з боку непідконтрольних Києву територій здійснювалися переважно із мінометів і гранатометів. Застосовувалися також кулемети й стрілецька зброя, кажуть у штабі.

У самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" звинувачують в обстрілах українських військових.

Чи чекати подальшого загострення?

Напередодні російські офіцери, які входили до Спільного центру з контролю та координації перемир'я на Донбасі (СЦКК), вийшли з його складу і, за повідомленнями, виїхали з зони конфлікту.

Зміни відбулися і в українській частині Центру - військові, які в рамках його роботи перебували у невизнаних "ДНР" і "ЛНР", виїхали звідти.

При цьому в ЗСУ стверджують, що їхні офіцери все ж залишатимуться працювати у СЦКК, але не на території сепаратистів.

Утім, оглядачі та учасники переговорного процесу по Донбасу вважають, що вихід Росії фактично кладе край існуванню СЦКК.

А це, своєю чергою, підвищує ризики ескалації бойових дій та погіршує перспективи обміну полоненими.