Сенат США підтримав масштабну податкову реформу

File image of US Congress

Автор фото, Getty Images

Реформа передбачає найбільші зміни до американської податкової системи за останні 30 років.

Раніше законопроект підтримала Палата представників.

Для остаточного затвердження законопроект має бути ще раз процедурно затверджений законодавчим органом. Очікується, що це відбудеться у середу, 20 грудня.

Після цього його має підписати президент Дональд Трамп, який раніше обіцяв це зробити до Різдва.

Якщо законопроект остаточно схвалять, це стане першою перемогою законодавчої ініціативи президента Дональда Трампа попри те, що республіканці мають більшість в обох палатах Конгресу.

"Сполучені Штати щойно ухвалили найбільший в історії законопроект про зниження податків і реформу податкової системи", - написав президент Трамп у Twitter.

Податкова реформа передбачає:

  • постійне зниження податку з доходів корпорацій з 35% до 21%,
  • тимчасове зниження податку на доходи фізичних осіб,
  • нижчий податок на спадок,
  • нижчі податки на прибутки, отримані за кордоном.

Критики законопроекту кажуть, що він надає податкові переваги супербагатіям, що може призвести до зростання бюджетного дефіциту.

Лідер демократів Чак Шумер попередив республіканців, що вони відчують наслідки "жахливого закону" вже під час проміжних виборів наступного року.

Проте республіканці наполягають, що зниження податків для корпорацій, малого бізнесу та приватних осіб простимулюють зростання економіки.

"Сьогодні ми повертаємо гроші народу цієї країни. Зрештою, це є їхні гроші!" - заявив спікер Палати представників Пол Раян.

У той же час у незалежному Спільному комітеті з оподаткування підрахували, що впродовж наступних 10 років реформа додасть 1,4 трлн доларів до національного боргу США, який нині становить 20 трлн доларів.