ЄС не визнаватиме розлучення, оформлені лише шаріатським судом

Мусульманка Копирайт изображения Getty Images

Найвища судова інстанція Євросоюзу вказала вихідцеві із Сирії, що його розлучення із дружиною у шаріатському суді недійсне у Німеччині. Саме там екс-подружжя живе зараз.

Окрім того, Європейський суд наголосив, що усі країни-члени ЄС не повинні визнавати розлучення, які не оформлені у державних судах.

Деякі чоловіки-мусульмани вважають, що їхній шлюб можна розірвати, просто тричі промовивши слово "талак" (розлучення).

Європейський суд вперше виніс рішення у справі на цю тему.

Про що справа?

Пара одружилося у 1999 році в сирійському місті Хомс, перш ніж переїхати до Німеччини. Вони обоє мають і сирійське, і німецьке громадянство.

У 2013 році чоловік завершив шлюб у шаріатському суді в сирійському місті Латакія - "талак" повторив його представник. Європейський суд назвав це "приватним розлученням", оскільки державний орган не брав участі у цьому процесі.

Дружина письмово підтвердила розлучення, але оскаржила його, коли чоловік звернувся за його визнанням до суду у Мюнхені.

Тоді справу передали до Європейського суду з проханням надати роз'яснення щодо тлумачення пакту про право на розлучення в ЄС.

Що вирішив суд

Європейський суд відповів, що не визнає "рішення про розірвання шлюбу, ухваленого у третій країні".

Там також додали, що на односторонню заяву про розлучення у релігійному суді не поширюється дія тієї постанови, і сказали, що справу слід вирішити згідно з німецьким законодавством.

Європейський суд не вирішив саму суперечку, остаточне рішення з цього приводу має ухвалити суд Мюнхена.

Що таке миттєве розлучення?

Потрійне повторення слова "талак" не згадується у законах шаріату чи Корані, але ця практика існувала десятиліттями.

Дослідники ісламу кажуть, що в Корані чітко описано, як розлучатися - цей процес повинен тривати протягом трьох місяців, даючи парі час на роздуми і примирення.

Чому "талак" треба сказати тричі? За деякими інтерпретаціями ісламського права чоловік може розлучитися з дружиною і потім знову зійтися з нею - але лише двічі. Після третього розлучення шлюб завершується і не може бути знову розпочатий між цими двома.

Більшість ісламських країн заборонили потрійний "талак".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему