Соратник британського прем'єра звільнився через порнографію

Копирайт изображения PA
Image caption Чиновника звинуватили у зберіганні порнографії на робочому комп'ютері та сумнівній поведінці у спілкуванні з журналісткою

Деміан Грін, керівник апарату британського прем'єр-міністра та один з найближчих соратників Терези Мей, звільнився у результаті розслідування щодо порушень міністерського протоколу.

Розслідування дійшло висновку, що Деміан Грін дав "неточні і неправдиві" свідчення про те, що йому було відомо про ситуацію, коли у 2008 році на його робочому комп'ютері виявили порнографію. Також його звинувачували у домаганні до журналістки.

Формально він пішов з посади добровільно.

У своєму листі з проханням про відставку політик вибачився за свої дії. У відповідь прем'єр Тереза ​​Мей висловила жаль щодо ситуації.

Це вже третя скандальна відставка в британському кабінеті за останні два місяці. Раніше з уряду пішли міністр оборони Майкл Феллон і міністр з міжнародного розвитку Пріті Пател.

"Неналежні дії"

61-річний Деміан Грін, який на посаді першого держсекретаря був фактично заступником прем'єр-міністра Британії, став фігурантом розслідування щодо неналежної поведінки.

Сам він відкидав всі звинувачення у перегляді порнографії з робочого комп'ютера в апараті британського парламенту в 2008 році та домаганнях до журналістки Кейт Молтбі в 2015 році.

Копирайт изображения AFP
Image caption Деміан Грін був одним з найближчих соратників Терези Мей і фактично її заступником

В офіційній доповіді, підготовленій апаратом уряду, вказується, що заяви, з якими Деміан Грін виступив в листопаді (тоді він запевняв, що нічого не знав про те, що на його комп'ютері зберігалася порнографія), є неточними, неправдивими і не відповідають кодексу поведінки міністра.

У доповіді також стверджується, що, хоча й існують суперечливі твердження щодо приватних зустрічей між чиновником та Кейт Молтбі, розслідування вважає правдивими звинувачення зі сторони журналістки.

У своєму проханні про відставку Деміан Грін визнав, що його реакція на звинувачення щодо порнографії могла бути чіткішою, адже насправді його адвокати знали про виявлення порнографії ще в 2008 році, після чого він обговорював це питання з поліцією.

За словами політичного оглядача ВВС Лори Кюнсберг, Деміан Грін ніколи не привертав до себе уваги журналістів або громадськості, залишаючись на задньому плані.

Однак протягом тривалого часу він був надзвичайно важливим союзником прем'єр-міністра Терези Мей та її особистим другом.

Після того як у понеділок прем'єр отримала текст офіційної доповіді, вона звернулася за порадою до свого незалежного консультанта сера Алекса Аллана.

Він відзначив, що дійсно були допущені порушення кодексу поведінки чиновників. Після цього у Терези Мей не залишалося іншого вибору, окрім як попросити Деміана Гріна подати у відставку.

Це навряд чи призведе до ослаблення її політичних позицій, однак стане серйозним ударом по її репутації як лідера Консервативної партії.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему