Мінфін: гроші на докапіталізацію "Привату" слід повернути

Приватбанк Копирайт изображения VIKTOR DRACHEV / Getty

Міністерство фінансів України привітало рішення Високого суду Лондона про арешт активів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова - колишніх власників "ПриватБанку", який перейшов у власність держави.

Там заявили, що на докапіталізацію банку держава витратила майже 140 млрд гривень (5 млрд доларів), і ці гроші слід повернути.

"Ці 140 млрд грн - це гроші кожного громадянина, кожного платника податків, і вони обов'язково мають бути повернуті в державний бюджет", - заявив міністр фінансів Олександр Данилюк.

Завдяки судовому процесу "ПриватБанк" очікує повернути 2,5 мільярда доларів, тобто приблизно половину суми, яку, за словами пана Данилюка, витратили на докапіталізацію.

Він наголосив, що арешт рахунків колишніх власників "ПриватБанку" став можливим завдяки "професійній роботі" команди юристів, яка працює над цією справою.

"Незважаючи на деякі спроби зриву юридичного процесу та захисту інтересів банку, команда юристів, що працює над цією справою, зробила професійну роботу та досягла результату", - зазначив пан Данилюк.

Арешт рахунків по всьому світу

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Ігор Коломойський був одним із основних акціонерів банку

Напередодні стало відомо, що Високий суд Лондона видав наказ про всесвітній арешт активів українських олігархів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Рішення ухвалили 19 грудня у рамках розпочатого банком судового процесу проти його колишніх власників та керівників.

Сам пан Коломойський у коментарі про це рішення наголосив, що воно є тимчасовим.

"Це тимчасовий арешт на час розгляду справи у суді", - сказав він у коментарі ТСН.ua на каналі "1+1", який належить пану Коломойському.

Повідомляють, що арешт також наклали на рахунки шістьох компаній, які їм, ймовірно, належать або перебувають під їхнім контролем.

"Наказ про арешт активів було видано на підставі наданих суду детальних доказів, які доводять, що пани Коломойський та Боголюбов вивели з банку майже 2 мільярди доларів США шляхом проведення низки незаконних операцій, в результаті яких кошти переводились на компанії, які їм таємно належали або знаходились під їхнім контролем", - ідеться у повідомленні.

Завдяки цьому судовому процесу "ПриватБанк" очікує повернути 2,5 мільярда доларів - сума нібито виведених грошей разом із відсотками.

"ПриватБанк впевнений, що англійський суд чесно та об'єктивно розгляне його позов, а також, що банк досягне успіху та зможе повернути кошти, які були незаконно виведені із нього", - додали у повідомленні.

Пан Коломойський заперечував виведення грошей з банку:"У рамках реструктуризації кредитного портфеля їх видали компаніям, які погасили кредити попередніх позичальників. Тобто, гроші залишилися в банку", - казав він у коментарі ТСН.uа.

"ПриватБанк" - найбільша в Україні фінустанова. Він повністю перейшов під контроль держави після рішення Кабміну рік тому.

Основними акціонерами "ПриватБанку" були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

Розслідування в Україні: "дуже заплутана справа"

ГПУ, НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура взялися розслідувати одразу кілька справ, пов'язаних із банком.

Джерела у правоохоронних органах розповіли ВВС Україна, що Генпрокуратура має "сотні томів справи", але жодної підозри поки що пред'явити не готова.

Зокрема слідчі перевіряють такі питання: чи не було незаконного використання рефінансування, виданого "ПриватБанку" Нацбанком, і чи не було незаконного використання коштів, які "ПриватБанк" давав у кредит, і що могло б розглядатися як "відмивання брудних коштів".

Водночас, зазначають наші джерела, ця справа - "дуже заплутана юридично і фінансово" і у ній "немає простих відповідей".

У квітні тепер вже екс-голова Нацбанку Валерія Гонтарева заявила, що в останню ніч перед націоналізацією у "ПриватБанку" провели "шахрайські операції" на суму понад 16 мільярдів гривень.

Влітку Ігор Коломойський оскаржив у суді рішення про визнання банку неплатоспроможним та його націоналізацію.

В НБУ заявили, що той позов не може мати наслідком повернення ‎банку попереднім власникам, і що "ПриватБанк" до націоналізації "був фінансовою пірамідою".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему