Прем'єр Іспанії Рахой відмовився від зустрічі з Пучдемоном

Spain's Prime Minister Mariano Rajoy (L) and Catalonia's ousted leader Carles Puigdemont (R)

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

Пан Рахой (ліворуч) відмовився назвати Пучдемона (праворуч) під час прес-конференції в п'ятницю

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив, що він готовий до переговорів з тими, хто отримає посади в майбутньому уряді Каталонії, де на виборах у четвер більшість голосів набрали партії, що виступають за незалежність регіону.

Заява Рахоя стало відповіддю на заклик Карлеса Пучдемона, усунутого Рахоєм з посади глави каталонського уряду, зустрітися в Брюсселі, де каталонський політик оселився після того, як в Іспанії йому пред'явили звинувачення в заколоті.

Пучдемон висловився за те, щоб переговори пройшли в Брюсселі або будь-якій іншій країні, крім Іспанії, "через очевидні обставини".

У новому каталонському парламенті будуть представлені сім партій, жодна з них не контролює більше чверті місць.

Найбільша фракція - "Громадяни" (Ciutadans). Вона набрала 25% голосів, що дасть їй 36 мандатів. "Громадяни" - юніоністський рух, який прагне зберегти Каталонію в складі Іспанії.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Партія "Громадяни" каже, що готова сформувати коаліційний уряд

Вихід із кризи?

Наприкінці жовтня Маріано Рахой ввів у Каталонії пряме правління з Мадрида, розпустив її уряд і призначив дострокові вибори на 21 грудня.

На даний момент неясно, хто саме зможе сформувати новий уряд Каталонії.

Рахой заявив, що готовий вести переговори з будь-яким урядом, який буде сформовано в регіоні.

"Я глава уряду Іспанії. Відповідно, я також глава каталонців. Я докладу всіх зусиль для того, щоби продовжити діалог з урядом, який буде сформовано після цих виборів в Каталонії", - сказав прем'єр-міністр Іспанії.

Він додав: "Але я сподіваюся, як я вже говорив раніше, що вони поводитимуться відповідно до закону. Це варто пам'ятати. Я сподіваюся, що буде створено уряд, який не вдаватиметься до односторонніх рішень і не вважатиме себе понад законом".

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Прихильники незалежності святкують перемогу

Карлес Пучдемон, зі свого боку, сказав, що був би готовий поїхати на переговори до Мадрида, якщо отримає гарантії, що його не заарештують.

"Це було б жестом доброї волі з боку уряду Іспанії, який продемонстрував би, що готовий зустрітися з представником більшості, яка вимагає незалежності", - зауважив політик.

У відповідь на питання, чи готовий він бути заарештованим в Іспанії, Пучдемон сказав, що "питання полягає в тому, чи готова демократична [країна] поважати рішення 2,1 мільйона виборців".

Каталонія в цифрах

  • 16% населення Іспанії

  • 25.6% іспанського експорту

  • 19% іспанського ВВП

  • 20.7% іноземних інвестицій до Іспанії

  • 35.3% рівень боргу до ВВП

Getty