Росія: постачання зброї зі США Україні - це "перетин межі"

Javelin

Автор фото, Ian Hitchcock/Getty Images

Підпис до фото,

Американські ЗМІ раніше повідомляли, що американський оборонний пакет для України може включати більше 200 протитанкових ракет Javelin (на фото)

Міністерство закордонних справ Росії обурилося заявою Держдепартаменту США про надання Україні оборонного озброєння.

Представник МЗС Росії Сергій Рябков заявив, що "США у певному сенсі переступили межу, оголосивши про намір надавати Україні озброєння прямої нищівної дії".

"Американська зброя здатна призвести до нових жертв у сусідній із нами країні, до чого ми не можемо залишатися байдужими", - йдеться його у заяві на сайті МЗС РФ.

Україна і низка західних країн, зокрема і США, раніше неодноразово звинувачували Росію у постачанні бойовикам так званих "ДНР" і "ЛНР" озброєння. Росія при цьому послідовно відкидає звинувачення у своїй причетності до конфлікту на сході України і звинувачує у його розпалюванні США.

У суботу агенція Reuters із посиланням на заяву Держдепу повідомила, що США готові надати Україні "посилені оборонні можливості".

Як уточнила речник Державного департаменту Гізер Нойєр, рішення є частиною зусиль США для допомоги Україні захистити свою територіальну цілісність і "стримати подальшу агресію". Водночас у Держдепі не уточнили, про яку саме зброю та можливості для України йде мова.

Ця заява пролунала на тлі повідомлень американських ЗМІ про те, що президент США Донадьл Трамп незабаром має ухвалити рішення про надання Україні протитанкового озброєння, зокрема, протитанкових ракетних систем.

За інформацією ABC News, вартість оборонного пакета для України може скласти 47 мільйонів доларів. У нього входитимуть понад двісті протитанкових ракет та понад 30 пускових установок. Передбачається, що це можуть бути ракети Javelin.

Кілька днів тому видання Washington Post повідомило, що адміністрація президента США схвалила комерційний продаж легкої летальної оборонної зброї Україні. Йшлося про можливість експорту до України самозарядних великокаліберних снайперських гвинтівок M107A1 фірми Barrett. Обсяг контракту оцінюється у 41,5 млн доларів.

При цьому газета тоді зазначала, що американська влада не дала згоду на постачання важких озброєнь на прохання Києва, зокрема переносних протитанкових ракетних комплексів FGM-148 Javelin.