Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти Газпрому

Нафтогаз Копирайт изображения Getty Images

НАК "Нафтогаз України" оголосив про перемогу в арбітражі проти "Газпрому", що стосується умов контракту 2009 року на поставку газу.

"Нафтогаз" виграв арбітраж проти "Газпрому" за контрактом на поставку газу за всіма спірними питаннями", - повідомила прес-служба НАК у Twitter.

Суд також відхилив вимоги "Газпрому" за умовою "бери або плати" на понад 56 мільярдів доларів за 2009-2017 рік.

У НАК зазначили, що оцінюють "позитивний ефект" від арбітражу у понад 75 мільярдів доларів за весь термін дії контракту на поставку.

Також "Нафтогаз" вимагає до 16 мільярдів доларів у арбітражі за транзитним контрактом, рішення щодо якого очікують 28 лютого 2018 року.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін також висловився щодо цього рішення у Twitter.

"Перемога Нафтогазу в Стокгольмському арбітражі: не нокаут, але за явною перевагою і три нокдауни", - написав міністр.

Що кажуть у "Газпромі"?

Там повідомили, що Стокгольмський Арбітраж зобов'язав НАК "Нафтогаз України" виплатити "Газпрому" понад два мільярди доларів за поставлений газ.

У "Газпромі" додали, що суд зобов'язав "Нафтогаз" з 2018 року щорічно відбирати і оплачувати п'ять мільярдів куб. м газу та "відмовив "Нафтогазу" в праві на перегляд ціни газу з травня 2011 року по квітень 2014 року.

За словами російської сторони, до контракту не повинно застосовуватися ні європейське, ні українське антимонопольне законодавство і встановлюється обов'язковість застосування положень "бери або плати" до закінченню терміну дії контракту.

Влітку 2014 року в Стокгольмі почавсу арбітраж між "Нафтогазом" та "Газпромом". Російська компанія хоче стягти з Києва суму, яку вважає недоплаченою згідно із умовами контракту 2009 року.

"Нафтогаз" називає такі умови неринковими і політичними. Сторони сперечаються і щодо умов контракту на транзит російського газу українською територією, який також містить умову "транспортуй або плати".

Ця справа - чи не найбільша за всю історію арбітражу. Сума загальних претензій обчислюється десятками мільярдів доларів.

Новини на цю ж тему