Єлизавета ІІ у різдвяному привітанні згадала жертв терактів

королева Копирайт изображения WPA Pool Getty
Image caption Королева була вдягнута у сукню кольору слонової кістки від дизайнера Анжели Келлі

У своєму різдвяному зверненні королева Єлизавета II висловила вдячність Лондону і Манчестеру за те, як ці міста впоралися з наслідками вчинених там терактів.

Також королева згадала людей, які вижили у пожежі в башті Гренфелл-тауер.

Минулого року через нездужання королева була змушена пропустити ранкову різдвяну службу у церкві. Цього року вона провела свято у Сандрінгемському палаці з королівською родиною, до якої вперше приєдналася наречена принца Гаррі Меган Маркл.

Це перший раз, коли до королівського святкування приєднається ще офіційно не член королівської родини.

У рік святкування 70-річчя свого шлюбу Єлизавета II похвалила свого чоловіка, герцога Единбурзького, за підтримку, яку він надавав усі ці роки. Вона зазначила, що 96-річний герцог цього року вирішив "трохи зменшити темп".

"Я не знаю, чи існувало таке визначення, як "платинове весілля" (70 років подружнього життя), коли я народилася. Тривалість життя тоді була іншою", - сказала вона.

Влітку 2017 принц Філіп вирішив більш не брати участь у громадських заходах в якості члена королівської сім'ї, але іноді він все ж супроводжує королеву на деяких подіях.

У своїй промові королева наголосила на "унікальному почутті гумору" чоловіка.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Королівська родина під час відвідин церкви святої Марії на Різдво

Ще до виступу стало відомо, що головною темою різдвяної промови королеви Єлизавети ІІ буде важливість "дому", який вона описала, як місце "тепла, близькості і любові".

Британський монарх записала своє різдвяне послання ще кілька днів тому у Букінгемському палаці.

Згадуючи події 2017 року, вона розповіла, що Лондону і Манчестеру вдалося зберегти свою яскраву індивідуальність попри важкі випробування.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Принц Гаррі і Меган Маркл святкують Різдво з королівською родиною

Під час виступу на столі королеви стояли її сімейні фотографії, а також фото принца Джорджа і принцеси Шарлотт. Королева також зазначила, що її родині не терпиться прийняти до своїх лав нових членів у наступаючому році.

Копирайт изображения Getty Images

Герцог і герцогиня Кембриджські очікують народження третьої дитини у квітні. А весілля принца Гаррі та його нареченої призначили на травень.

Новини на цю ж тему