Різдвяне перемир'я на Донбасі все-таки зірвали

АТО Копирайт изображения Прес-центр штабу АТО

Ввечері 25 грудня бойовики, попри оголошення перемир'я, обстріляли зі 120-міліметрових мінометів укріплення сил АТО у районі Павлополя - про це повідомили у прес-центрі штабу антитерористичної операції.

"П'ять мін у бік українських позицій окупанти випустили з тимчасово окупованого населеного пункту Соснівське", - ідетсья у повідомленні на Facebook.

"Такі віроломні дії російських найманців свідчать про зацікавленість у подальшому загостренні конфлікту та небажанні дотримуватися режиму припинення вогню", - додали там.

Раніше у прес-центрі повідомляли, що день у районі проведення АТО вперше після початку "новорічно-різдвяного перемир'я" пройшов без порушень режиму припинення вогню.

"Станом на 18:00 вздовж усієї лінії розмежування сторін не зафіксовано жодного обстрілу", - ішлося у повідомленні.

Там також зазначали, що військові "суворо дотримуються Мінських домовленостей" і роблять усе для підтримання режиму припинення вогню.

"Штаб АТО підкреслює необхідність забезпечення миру та спокою у зв'язку з різдвяними і новорічними святами", - додали у прес-центрі.

Копирайт изображения Прес-центр штабу АТО

Водночас сепаратисти заявили, що підрозділи українських силовиків ввечері нібито обстріляли село Соснівське Новоазовського району.

"Новорічне перемир'я", про яке домовилися представники України, Росії та ОБСЄ на Тристоронній контактній групі в Мінську, офіційно почалося вночі проти 23 грудня.

Як заявили у штабі АТО, бойовики порушили його вже наступного дня.

Напередодні повідомили про одного загиблого військового на Світлодарській дузі.

Труднощі перемир'я

Загалом з 2014 року сторони конфлікту на Донбасі оголошували припинення вогню більше десятка разів.

Утім, жодне з них не тривало довго, а у зриві супротивники звинувачували один одного.

Крім того, ще у 2015 році сторони домовилися відвести важке озброєння (зокрема танки, важку артилерію та міномети) - на 15 кілометрів у кожну сторону від лінії зіткнення.

Техніка та озброєння за домовленостями мають перебувати у спеціально визначених місцях. За цим процесом спостерігає моніторингова місія ОБСЄ.

Спостерігачі регулярно заявляють про виявлення заборонених угодами озброєнь неподалік фронту з обох сторін.

Востаннє перемир'я на Донбасі оголошували влітку (так зване "хлібне перемир'я", покликане гарантувати безпеку збору врожаю з 24 червня до 31 серпня 2017 року) та вересні ("шкільне" перемир'я, приурочене до початку навчального року 1 вересня 2017 року).

Обидва ці режими припинення вогню, за даними ОБСЄ, багато разів порушували і, зрештою, зводили нанівець.

Загалом у моніторинговій місії за 2017 рік уже зафіксували близько 400 тисяч випадків порушення перемир'я.

За даними ОБСЄ, за рік на Донбасі загинули 85 цивільних, ще 384 людей були поранені.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему