Нацполіція: Ноздровська померла від колото-різаних ран

Ноздровська

Автор фото, FACEBOOK ІРИНИ НОЗДРОВСЬКОЇ

Підпис до фото,

Правозахисниця Ірина Ноздровська

Попередні дані експертизи тіла правозахисниці Ірини Ноздровської свідчать, що жінка померла від множинних колото-різаних ран. Версію про зґвалтування у поліції відкинули. Про це повідомив керівник прес-служби Нацполіції Київської області Микола Жукович в коментарі УНІАН.

"Версія зі зґвалтуванням відпадає, оскільки експертиза показала, що його не було. На її тілі знайшли колото-різані рани на шиї та на підборідді. Тобто йдеться про насильницьку смерть. На даний момент немає остаточних результатів судово-медичної експертизи. За попередньою версією, вона померла не від утоплення, а саме від колото-різаних ран", - сказав Жукович.

Очільник прес-служби Нацполіції Київської області спростував чутки, що поширюються у соцмережах, що колишній голова Вишгородського райсуду, який є дядьком Россошанського (засудженого за скоєння ДТП, внаслідок якої загинула сестра Ноздровської у 2015 році) - нібито з родиною виїхав до Росії. "Ніхто нікуди не втікав і не виїжджав, принаймні, на вчорашній вечір".

Представник поліції додав: усі особи із кола знайомих Ноздровської, яких опитують правоохоронці, перебувають в Україні.

Тим часом перший заступник очільника МВС Сергій Яровий доручив поліції створити координаційний штаб та залучити найкращих фахівців до розслідування вбивства правозахисниці Ірини Ноздровської.

Автор фото, УНІАН

Підпис до фото,

Активісти вимагають швидкого розслідування справи

Водночас у Вишгородському суді відкидають чутки про зв'язки з родиною Ноздровської чи Россошанського. У розміщеній на судовому порталі заяві зокрема йдеться, що у штаті Вишгородського райсуду перебуває 10 суддів (одна посада судді вакантна), з яких лише чотири судді є фактично діючі, і саме вони розглядають всі категорії справ.

В іншій заяві йдеться, що суддя Сергій Купрієнко, який є дядьком Россошанського, звільнений Вищою радою правосуддя з травня 2017 року у зв'язку з поданням заяви про відставку. У прес-службі суду додали: Купрієнко фактично обіймав посаду голови суду в період з жовтня 2007 року до лютого 2012 року.

Також у суді зазначили, що в період з 2010 по кінець 2017 року в провадженні перебувало 10 справ, пов'язаних з Ноздровською та членами її родини. І п'ять справ - досі є.

Юристка та правозахисниця Ірина Ноздровська зникла 28 грудня 2017 року по дорозі з Києва додому - до села Демидів Вишгородського району. 1 січня її тіло виявили у річці в цьому ж селі.

На наступний день поліція озвучила чотири головні версії, які розглядатиме слідство: професійна діяльність як юриста, хуліганство, спроба зґвалтування та діяльність у справі про загибель сестри Ірини Ноздровської Світлани Сапатинської. Пані Сапатинську померла 30 вересня 2015 року, її збив автомобіль.

За кермом машини був житель села Демидів Дмитро Россошанський, якого згодом засудили до семи років в'язниці. Сам він свою вину не визнав і наполягав на тому, що трагедія сталася через те, що його засліпило сонце.

Ірина Ноздровська як юрист представляла в суді інтереси своєї сім'ї.

Автор фото, FACEBOOK ІРИНИ НОЗДРОВСЬКОЇ

Підпис до фото,

Ірина Ноздровська з сестрою Світланою, яка загинула внаслідок ДТП

27 грудня минулого року суд відхилив запит адвокатів Дмитра Россошанського про те, щоб їхнього підзахисного достроково звільнили з в'язниці за законом про амністію.

У судовому вироку по справі Россошанського - там наводяться слова Ірини Ноздровської про те, що обвинувачений "ніколи не просив вибачення, не відшкодував шкоду, натомість висловлював погрози і образи".

У родині Россошанського ситуацію не коментують.