У Чернігові знайшли викрадені погруддя Коцюбинського та Пушкіна

пам'ятник
Image caption Поліція показала знайдені пам'ятники журналістам

Поліція знайшла бронзові бюсти Михайла Коцюбинського та Олександра Пушкіна, викрадені нещодавно в Чернігові.

У четвер їх показали журналістам, повідомляє позаштатний кореспондент BBC Україна.

Наразі погруддя перебувають у Чернігівському відділку поліції. Коли їх повернуть на постаменти - поки що не відомо.

Поліція закликає подбати про подальшу охорону пам'яток.

Сергій Березенко, парламентар від Чернігівщини, розповів, що бюсти знайшли біля міського парку пізно вночі. За його словами, поліція діяла за сприяння СБУ.

Слідство триває, причетних до викрадення шукають.

100-кілограмове погруддя Коцюбинського зникло в ніч проти 18 грудня. А зранку 31 грудня стало відомо, що невідомі поцупили бюст Пушкіна.

Обидві крадіжки сталися під час снігопаду, розповідала наш кореспондент - тобто сніг замітав сліди.

Крім того, біля пам'ятника Коцюбинському виявили розкидану солому. Припускають, що зловмисники таким чином намагалися заглушити шум від падіння погруддя.

У поліції розповідали, що перевіряли пункти прийому металобрухту по всій області, а також людей, яких раніше ловили на крадіжках металу.

Image caption Постамент, на якому стояло погруддя Коцюбинського

Справу взяло на контроль керівництво обласної поліції.

"Не виключається й версія крадіжок з метою збільшення градусу соціальної напруги. Особливо якщо пригадати ситуацію з викраденням бронзової скульптури Марка Бернеса у Ніжині, скоєним у травні минулого року. Тоді поліція відшукала пам'ятник схованим у ямі на околиці міста", - повідомляла поліція.

Справи було порушено за різними статтями. У випадку пам'ятника Пушкіну - про крадіжку, а у випадку Коцюбинського - про наругу над могилою.

Остання карається суворіше: в'язницею від чотирьох до семи років.

Копирайт изображения Поліція Чернігівщини

Речник поліції у Чернігівській області Сергій Бриль акцентував, що умова повернення пам'ятників владі - це повне забезпечення їх збереження.

"Це освітлення, камери спостереження, чергування, обладнання різноманітними технічними засобами. Повинна бути така системна охорона не тільки цих пам'ятників культури, історичних пам'ятників, які є на території Чернігівської області", - підкреслив спікер поліції.

Могила Михайла Коцюбинського розташована в історичній частині Чернігова біля Іллінської церкви. Там його поховали ще 1913 року.

Це місце останнім часом неодноразово намагались понівечити. Зокрема, невідомі пошкодили огорожу навколо могили - виламали деякі елементи, імовірно, аби здати на металобрухт.

Пам'ятник Пушкіну встановили 25 вересня 1900 року - до сторіччя від дня народження поета, який двічі бував у Чернігові.

Новини на цю ж тему