КНДР поїде на зимову Олімпіаду-2018

Зустріч представників двох Корей Копирайт изображения EPA
Image caption Зустріч представників двох Корей

Північна Корея відправить спортсменів на зимові Олімпійські ігри, які відбудуться у Південній Кореї у лютому 2018 року. Про це повідомив офіційний Сеул.

Про це оголосили після першої за понад десять років зустрічі між представниками країн на високому рівні.

До олімпійської делегації КНДР увійдуть спортсмени, чиновники та група вболівальників.

Південна Корея також запропонувала обговорити об'єднання сімей, яких розділила Корейська війна. Ця питання є надзвичайно чутливим для обох країн.

Сеул також закликав спортсменів обох Корей маршувати разом під час церемонії відкриття Олімпіади. Однак ще невідомо, як Північна Корея відреагує на таку пропозицію.

Останнього разу обидві країни маршували разом під прапором Об'єднання Кореї більш як 10 років тому - на зимових Олімпійських іграх 2006 року.

Трохи більше ніж тиждень тому Північна Корея погрожувала ядерною війною. А 9 січня стало відомо, що делегація Північної Кореї візьме участь в Олімпіаді в Пхйончхані, яка проходитиме з 9 до 25 лютого.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Вперше Північна Корея висловила зацікавленість в участі в Олімпіаді, що пройде в Південній Кореї, під час Нового року

Це досить раптові зміни після місяців напруги. Але мало хто на півдні вважає, що вони демонструють фундаментальну зміну позиції Пхеньяна.

Експерти вважають, що лідер Північної Кореї боїться, що США планують завдати військовий удар проти нього, а тому Кім Чен Ин вирішив зробити щось для послаблення напруги.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Північна Корея відключила гарячу лінію зв'язку з Півднною 2016 року

Напружені зв'язки

Зв'язки між обома Кореями ставали все більш напруженими після останніх переговорів у 2015 році.

Відносини обірвались після того, як Сеул призупинив спільний економічний проект у промисловому комплексі Кесон в Північній Кореї. А також після запуску ракети та ядерних випробувань Північною Кореєю.

Пхеньян припинив контакти з Сеулом, виключивши навіть телефонні лінії.

Рівень напруженості лише зростав, оскільки Північна Корея продовжує просувати свою заборонену ядерну програму.

Новини на цю ж тему