Соратники Саакашвілі повідомили про його затримання

Саакашвілі Копирайт изображения UNIAN
Image caption Міхеіла Саакашвілі затримали поблизу офісу Руху Нових сил у центрі Києва

Міхеіла Саакашвілі затримали поблизу офісу у центрі Києва. Про це йдеться у повідомленні на сторінці політика у мережі Facebook.

"Щойно біля офісу Руху нових сил на провулку Музейному невідомі в масках схопили та повезли у невідомому напрямку Михайла Саакашвілі", - йдеться у повідомленні.

Прес-секретар "Руху нових сил" Мар'яна Поштар уточнила BBC Україна, що затримання відбулося у кав’ярні, поблизу офісу. Разом з політиком перебували ще кілька представників його політичної сили. По тому пана Саакашвілі повезли у невідомому напрямку.

"Нічний арешт (запобіжний захід - Ред.) сплив тиждень тому. Саакашвілі планував сьогодні ввечері зустріч з київським активом, у неділю планували великий марш за імпічмент президента. Зараз дзвонимо в усі прес-служби правоохоронних органів, ніхто відповідальність на себе за це не взяв", - додала Мар'яна Поштар.

Особистий прес-секретар пана Саакашвілі Тетяна Баграновська, яка перебувала з політиком у кав’ярні під час затримання, також повідомила BBC Україна, що імовірно його затримали представниками спецпідрозділу Альфа та Державної прикордонної служби. За її словами у затриманні брало участь близько 15 осіб, тривала операція кілька хвилин.

Соратник пана Саакашвілі Давід Сакварелідзе опублікував у мережі Fcebook відео, на якому видно людей у спецформі в кав’ярні.

За словами пані Баграновської, зараз активісти політичної сили Саакашвілі планують їхати у напрямку аеропортів, оскільки підозрюють, що політика можуть депортувати.

Речниця міжнародного аеропорту "Київ" Галина Богданенко повідомила BBC Україна, що "в міжнародному аеропорту Київ не очікуємо на пана Саакашвілі. Він їде не до нас".

Соратники пана Саакашвілі припускають, що його можуть доправити до Варшави рейсом о 17-55 з аеропорту "Бориспіль".

В СБУ та ГПУ раніше вже прокоментували, що не затримували Міхеіла Саакашвілі.

3 січня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва визнав законною відмову Державної міграційної службине надвати статус особи, яка потребує додаткового захисту.

30 листопада 2017 Державна міграційна служба року продовжила Міхеілу Саакашвілі дозвіл на законне перебування в Україні на три місяці.

У розмові з ВВС Україна адвокат пана Саакашвілі Павло Богомазов підтвердив, що цей дозвіл чинний до 1 березня 2018 року.

Влада Грузії зверталась до України з проханням про екстрадицію колишнього керівника цієї держави. Там проти нього розслідують кілька кримінальних справ і вже навіть є один заочний вирок.

У липні 2017 року Петро Порошенко позбавив Міхеіла Саакашвілі українського громадянства у той час, коли сам екс-президент перебував у США.

10 вересня минулого року він зумів потрапити до України через польсько-український кордон з допомогою своїх прихильників. Ці дії очільники української влади назвали злочином.

З того часу Міхеіл Саакашвілі проводить акції протесту проти української влади з вимогою відставки президента Петра Порошенка та намагається у судах повернути собі український паспорт.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему