Саакашвілі повернули до Польщі

Саакашвілі Копирайт изображения SERGEY DOLZHENKO

Міхеіла Саакашвілі повернули до Польщі , звідки він прибув, порушивши українське законодавство. Про це BBC Україна повідомив помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян.

"Його примусово повернули до країни, з якої він прибув - до Польщі", - заявив пан Слободян.

За словами представника Держприкордонслужби, Міхеіла Саакашвілі відправили з аеропорту Бориспіль.

Він не уточнив, яким саме літаком відправили політика - рейсовим чи чартерним.

Image caption Соратники Саакашвілі шукають лідера "Руху нових сил" в аеропорту "Бориспіль"

Своєю чергою у Прикордонній службі Польщі повідомили, що прийняли пана Саакашвілі.

"Підставою для ухвалення такого рішення була заява про реадмісію, яку Національна міграційна служба України подала до керівника прикордонної служби. Враховуючи той факт, що Міхеіл Саакашвілі є чоловіком громадянки держави-члена Європейського Союзу, запит української сторони був позитивно оцінений," - йдеться у повідомленні на офіційному сайті.

Прихильники Міхеіла Саакашвілі називають його вивезення незаконним.

Затримання

Вдень соратники пана Саакашвілі заявили, що лідера "Руху нових сил" затримали співробітники Держприкордонслужби в ресторані у центрі Києва, неподалік офісу політсили.

Потому пана Саакашвілі повезли у невідомому напрямку.

Олег Слободян пояснив, що військовослужбовці Держприкордонслужби спільно з представниками Міграційної служби та Національної поліції доводили до Міхеіла Саакашвілі рішення "компетентного органу" про його повернення до країни попереднього перебування. Після того як правоохоронці зустріли опір, вони застосувати силу.

Історія з громадянством

26 липня 2017 президент Петро Порошенко видав указ про позбавлення Міхеіла Саакашвілі українського громадянства. Сам політик у той час перебував у США.

10 вересня 2017 року пан Саакашвілі силою зумів прорватись через український кордон з Польщі.

22 вересня 2017 року Мостиський суд Львівської області визнав Міхеіла Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України зі сторони Польщі.

З січня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва відмовив пану Саакашвілі у позовних вимогах до державної міграційної служби у визнанні його біженцем.

6 лютого Окружний адмінсуд суд Києва повторно не задовольнив скаргу Міхеіла Саакашвілі на рішення Міграційної служби про відмову в оформленні документів про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему