Відкритий гей вперше здобув золото на зимовій Олімпіаді

Виступ Еріка Редфорда та Меган Дюамель Копирайт изображения Getty Images
Image caption Виступ Еріка Редфорда та Меган Дюамель

Канадський фігурист Ерік Редфорд заявив, що сповнений гордості після того, як став першим відкритим геєм, який здобув золото на зимовій Олімпіаді цього року.

Радфорд виборов золото на Іграх в Пхьончхані разом з партнеркою Меган Дюамель.

Пара виконала програму під пісню Адель Hometown Glory.

33-річний Радфорд написав у Twitter після здобуття перемоги: "Це дивовижно! Я буквально відчуваю, що можу вибухнути від гордості (with pride - Ред.)". Таким чином спортсмен обіграв слово "pride", що означає не лише гордість, а й парад представники ЛГБТ-спільноти.

Копирайт изображения ANDREAS RENTZ/GETTY IMAGES
Image caption Золоті медалісти канадської збірної

Водночас американський фігурист Адам Ріппон, перший відкритий спортсмен-гей у команді США, виграв бронзу на тому ж змаганні на льодовій арені Gangneung.

Він катався під хіт гурту Coldplay "O" та під пісню Arrival of the Birds британського гурту Cinematic Orchestra.

Канадець виклав у Twitter фото з американським фігуристом #outandproud" - "відкриті й горді".

За десятки років до Редфорда і Ріппона, британець Джон Каррі виграв олімпійське золото з фігурного катання 1976 року в Інсбруку. От тільки він не оприлюднював інформацію про свою орієнтацію, але про це розповіла німецька газета.

"НАРЕШТІ в 2018 році на вершині подіуму з'явився відкритий гей. Більше немає ізоляції для чоловіків ЛГБТ у спорті!!" - привітав спортсменів канадський плавець і захисник прав ЛГБТ Марк Тьюксбері, який здобув олімпійське золото 1992 року.

"Це фантастично", - сказала Анджела Руджеро, голова комісії атлетів Міжнародного олімпійського комітету.

"Він прокладає шлях, надсилає дійсно позитивне послання усьому світу, що всі повинні бути прийняті і що усі мають змогу конкурувати на Олімпійських іграх", - додала пані Руджеро.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему