У Києві прощаються з філософом Мирославом Поповичем

ПРОЩАННЯ

Автор фото, UNIAN

Церемонія прощання з Мирославом Поповичем - українським філософом і громадським діячем - відбувається в конференц-залі НАНУ в Києві.

Віддати шану прийшли зокрема президент України Петро Порошенко, прем'єр-міністр Володимир Гройсман, віце-прем'єр Степан Кубів та інші політичні діячі.

Автор фото, unian

Пана Поповича поховають на Байковому кладовищі в Києві.

Філософ пішов із життя 10 лютого на 88 році життя.

Автор фото, UNIAN

На сайті Київської міської ради зареєстровано петицію про перейменування вулиці Семашка на честь Мирослава Поповича. Зокрема в петиції йдеться, що "Семашко був одним тим, хто створював радянську систему охорони здоров'я. Водночас на вулиці, яке носить його ім'я, прожив останні роки свого життя видатний український філософ і мислитель Мирослав Попович".

Мирослав Попович народився у Житомирі, він випускник філософського факультету Київського національного університету імені Шевченка.

Окрім значного наукового доробку у галузях культурології, логіки, української історії та філософії Мирослав Попович не лишався осторонь політичних подій в Україні. Хоча й не входив до політичних партій та рухів.

Визнавав, що без політики не обійтися, однак казав, що оцінка і вплив на політичні події мають бути "під кутом моралі і порядності".

Так філософ, зокрема, казав у 2012 році, у час президентства Віктора Януковича, після того, як українські інтелектуали створили ініціативну групу "1 грудня".

"Усе життя мені, передусім, хотілося зрозуміти світ, у якому я живу. Моєю професією стала досить загальна і абстрактна дисципліна - логіка і філософія науки... Не впевнений, що конкретні обставини мого часу будуть такими ж цікавими для тих, хто увійшов у нове тисячоліття молодим. Але, врешті решт, це книга про історичні смисли, тобто, про добро і зло", - написав Мирослав Попович у передмові до книги.

"Бути людиною" - таку назву мала його книга, видана у 2011 році.