Саакашвілі з Варшави: "Я повернусь в Україну"

Саакашвілі
Image caption Прес-конференція Міхеіла Саакашвілі у Варшаві, 13 лютого 2018

Лідер "Руху нових сил" Міхеіл Саакашвілі, якого 12 лютого примусово вивезли до Варшави, розповів у польській столиці, що планує повернутись до України найближчим часом і відновити своє українське громадянство.

Про подальші плани

"Наступними днями я вирішу, що далі робити. У мене є плани побачитися зі своєю родиною у Нідерландах. Далі я буду рухатися по всій Європі. Я буду займатися політичною діяльністю", - розповів пан Саакашвілі.

Він зазначив, що його позбавили громадянства "проти всіх юридичних норм", і що він перебував в Україні законно.

Також колишній президент Грузії вважає, що Польща може попросити про його реадмісію назад до України.

Політик нагадав, що його не вперше примусово вивозять з України: "Минулого разу мене депортували за часів Януковича. Знаєте як я повернуся? Через Варшаву".

За його словами, тоді він зібрав групу із 9-10 європарламентарів, які його "оточили і провели в Україну".

Пан Саакашвілі підкреслив, що маршрути Варшава-Київ для нього "дуже відомі, дуже зрозумілі".

Image caption Прес-конференція Міхеіла Саакашвілі у Варшаві, 13 лютого 2018

"У мене є синці, але до лікаря я не звертався"

Пан Саакашвілі розповів, як його напередодні перевозили до Польщі: "Спочатку мене посадили у гвинтокрил, щоб уникнути моїх прихильників, які можуть перегородити дорогу". На вертольоті його доставили до аеропорту Бориспіль, а там пересадили в літак.

За словами Саакашвілі, від дій силовиків у нього залишились синці. Він також уточнив, що до лікаря через це не звертався.

Пан Саакашвілі під час прес-конференції неодноразово звертався до української влади у притаманній йому манері.

Копирайт изображения JANEK SKARZYNSKI
Image caption Міхеіл Саакашвілі у Варшаві, 13 лютого 2018

"Я звертаюсь до невігласа Луценка, цього неука, хай він не намагається оголосити мене в розшук. Я вимагаю від нього допустити мене до слідчих дій, щоб мене допитували. Чому я зараз не в суді? Чому я не на допитах?", - говорив Саакашвілі.

"Не треба мені лекції читати: піди в Грузії розберись. Хай тоді Порошенко в Молдові розбереться, а Аваков - у Вірменії. А Ахметов - це етнічний українець? За рік до мене Порошенко приїхав вчитись в Київ як молдаванин", - зазначив екс-президент Грузії.

12 лютого Міхеіла Саакашвілі затримали співробітники Держприкордонслужби в ресторані, що в Музейному провулку в Києві. Через кілька годин його реадмісували з України до Польщі, тобто до вивезли до країни, з якої він прибув.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему