Втручання у вибори в США: 13 росіянам висунули звинувачення

Спеціальний прокурор Роберт Мюллер пред'явив звинувачення 13 росіянам у справі щодо можливого втручанння Росії у вибори в США

Автор фото, Alex Wong/Getty Images

Підпис до фото,

Спеціальний прокурор Роберт Мюллер пред'явив звинувачення 13 росіянам у справі щодо можливого втручанння Росії у вибори в США

Тринадцятьом росіянам висунули звинувачення щодо втручання у вибори 2016 року в США.

Оголошення про звинувачення зробив спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який проводить розслідування щодо можливого втручання Росії у вибори.

Троє з названих ним росіян звинувачені в шахрайстві з використанням електронних мереж, ще п'ятьох звинувачують у крадіжці персональних даних за обставин, які обтяжують покарання.

Серед звинувачених - російський бізнесмен Євген Пригожин.

У звинувачувальному акті згадуються також три російські компанії, зокрема "Конкорд менеджмент і консалтинг" і "Конкорд кейтеринг", що належать Пригожину.

"З початку 2014 року організація (Агентство інтернет-досліджень.- Ред.) почала втручатись в політичну систему США, зокрема в президентські вибори 2016 року. Організація отримувала фінансування від Євгена Вікторовича Пригожина і контрольованих ним компаній, в тому числі "Конкорд менеджмент і консалтинг" та "Конкорд кейтеринг", - йдеться в документі.

Наголошується, що деякі з обвинувачених використовували комп'ютерні системи в США, щоб приховати зв'язок своєї діяльності з Росією.

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

"Звинувачені, видаючи себе за громадян США і створюючи штучні особистості американців, керували сторінками соціальних мереж та групами, призначеними для залучення американської аудиторії. Звинувачені та їх спільники також створили та контролювали численні облікові записи Twitter, створені таким чином, ніби американські громадяни чи групи їх контролювали", - наголошується в документі.

У звинувачувальному акті зазначається, що звинувачені систематично оцінювали ефективність їхніх інтернет-повідомлень, і коригували свої плани дій для її максимального підвищення.

Йдеться про те, що ті, хто згадується в звинувачувальному акті, почали обговорювати, як впливати на вибори вже у 2014 році.

У документі повідомляється, що головними завданнями звинувачених було поширення інформації, яка послаблювала та представляла у негативному світлі Гіларі Клінтон, кандидатів на праймеріз Республіканської партії Теда Круза та Марко Рубіо.

Також звинувачені підтримували Дональда Трампа та кандидата на праймеріз Демократичної партії Берні Сандерса.

Стає дедалі гарячіше

Аналіз Ентоні Цурхера, ВВС News, Вашингтон

У п'ятницю команда Роберта Мюллера оприлюднила перелік звинувачень, які, як стверджується, викривають у всій повноті інструментарій російського втручання.

Під час підготовки до президентських виборів в США так званий "проект Лахта" мав поточний бюджет понад 1 млн доларів на місяць.

Росіяни, пов'язані з організацією, приїхали до США, видавали себе за американців, і збирали інформацію про те, де найкраще "посіяти розбрат" у політичному процесі в США.

Були визначені "штати, що коливаються" (штати, де до останнього моменту не зрозуміло, хто стане переможцем виборів - демократ чи республіканець.- Ред.) і, відповідно до звинувачувального акту, робилися зусилля для посилення перспектив республіканця Дональда Трампа та підриву позиції кандидата від демократів Гілларі Клінтон.

Звинувачувальний акт не свідчить про змову між кампанією Трампа та росіянами. Проте він стверджує, що у зусиллях з втручання у внутрішні справи, можливо, допомогли "люди, які нічого не підозрювали", пов'язані з кандидатом від республіканців.

Білий дім може зітхнути з полегшенням у зв'язку з таким частковим викриттям. Проте стає дедалі гарячіше, а розслідування ще не закінчено.

Принаймні, якщо ствердження пана Мюллера матимуть вагу у суді, президенту буде все важче казати, що російське втручання на його користь є бездоказовою брехнею.